Trwa wczytywanie danych

Działanie robi różnicę. Działaj z nami!

„Działanie robi różnicę” to postawa Kauflandu wobec CSR (społecznej odpowiedzialności biznesu) i jednocześnie hasło spajające wszystkie działania firmy w tym zakresie.

Motto strategii „Działanie robi różnicę” brzmi: Nie możemy uratować świata, ale powinniśmy chociaż próbować. Każdego dnia. Przez proste działanie. DRR jest więc apelem, aby więcej „robić”, a mniej „mówić”. Nasze codzienne zaangażowanie w ramach każdego działu sprawia, że stajemy się lepszą firmą, która rozwija się w sposób zrównoważony z poszanowaniem i odpowiedzialnością wobec ludzi i środowiska. W działania CSR chcemy angażować również naszych klientów. Razem robimy różnicę!

Międzynarodowy Dzień Ziemi 2019

Świętując Dzień Ziemi w firmie Kaufland, nie zapominamy o obowiązkach wobec naszej planety. Każdego dnia pracujemy nad rozwiązaniami, które przyczyniają się do polepszenia jej dobrostanu. Top tematem w naszej strategii CSR (Corporate Social Responsibility, czyli społecznej odpowiedzialności biznesu) jest kwestia ograniczenia plastiku, którego nadmierna produkcja staje się poważnym zagrożeniem dla środowiska.

Aby zapobiegać globalnemu kryzysowi plastikowemu, Kaufland stworzył strategię „Bez plastiku”, w której zobowiązał się, że:

  • do 2025 roku zmniejszy zużycie tworzyw sztucznych o 20%
  • do 2025 roku wszystkie plastikowe opakowania marek własnych będą wykonane z materiału zdatnego do recyclingu.

Ponadto Kaufland zredukuje ilość wprowadzanego do środowiska plastiku poprzez m. in.:

  • zastąpienie opakowań warzyw i owoców bio opakowaniami biodegradowalnymi i wprowadzeniu toreb biodegradowalnych bądź wielokrotnego użytku na owoce i warzywa,
  • wycofanie ze sprzedaży artykułów Single-Use-Plastic (np. naczyń jednorazowych czy patyczków kosmetycznych),
  • zastąpienie w obiegu logistycznym skrzynek jednorazowych, wielorazowymi, dzięki którym możliwe jest również zredukowanie zużycia folii pakunkowej.

A jakie kroki Ty możesz podjąć, żeby ograniczyć zużycie plastiku na co dzień? Oto 4 proste rozwiązania, które możesz zastosować już dziś!

  1. Noś zawsze przy sobie wielorazową torbę na zakupy wykonaną z ekologicznych materiałów
  2. Zrezygnuj z plastikowych słomek i ogranicz zużycie jednorazowych tacek czy sztućców z tworzyw sztucznych
  3. Proś o nalanie kawy na wynos do własnego, wielorazowego kubka
  4. Kupuj produkty z tworzyw pochodzących z recyklingu.

Razem zadbajmy o przyszłość naszej planety!