Trwa wczytywanie danych

Zróbmy to razem

Nie możemy uratować świata, ale powinniśmy chociaż próbować. Każdego dnia. Przez proste działanie.

Dzięki realizowaniu tego motto codzienne stajemy się lepszą firmą, która rozwija się w sposób zrównoważony z poszanowaniem i odpowiedzialnością wobec ludzi i środowiska. W działania CSR chcemy angażować również naszych klientów. Zróbmy to razem!

Bio
Bio

W naszej ofercie znajduje się wiele certyfikowanych produktów ekologicznych we wszystkich grupach asortymentowych – począwszy od owoców i warzyw, poprzez nabiał i napoje, aż po konserwy i mrożonki. Ponadto stworzyliśmy K-Bio, czyli naszą markę oferującą wyłącznie ekologiczne produkty.

SOS Wioski Dziecięce

We współpracy ze Stowarzyszeniem SOS Wioski Dziecięce pomagamy opuszczonym
i osieroconym dzieciom. W latach 2015–2018 byliśmy partnerem strategicznym tej organizacji. Obecnie wspieramy ją przy okazji specjalnych akcji i do tego samego zachęcamy naszych klientów.  

Eko od
dziecka

Nasi pracownicy-wolontariusze odwiedzają wybrane przedszkola na terenie Polski, aby wspólnie z dziećmi zastanowić się, jak dbać o środowisko naturalne i i jak prawidłowo segregować śmieci. Kształtujemy dobre nawyki od najmłodszych lat!

Energia
Przyjazna energia

W naszych marketach i centrach logistycznych używamy nowoczesnych, energooszczędnych urządzeń. Ponadto opracowaliśmy firmowy system optymalizowania zużycia energii, w ramach którego testujemy jej odnawialne źródła.

Ciepło
i system KKV
Energia z ciepła

Od lat pracujemy nad wydajnym sposobem wykorzystywania energii. Dzięki technologii KKV ogrzewanie następuje prawie wyłącznie za pomocą odzysku ciepła z instalacji chłodniczych. Umożliwia nam to ochronę zasobów naturalnych – do ogrzewania naszych sklepów nie używamy bowiem takich paliw jak olej, gaz czy drewno.

Jajka
Jajka

Za cel obraliśmy rezygnację, najpóźniej do 2025 roku, z jajek pochodzących z chowu klatkowego i chowu w małych grupach. Dotyczy to zarówno świeżych jajek, jak i tych przetworzonych w produktach naszych marek własnych. Już dziś stosujemy jaja z chowu ściółkowego i wolnego wybiegu w produkcji pieczywa i przetworzonych produktów mącznych.

Czystość
Czystość środowiska

Sustainable Cleaning jest znakiem informującym o tym, że dany produkt jest środkiem czystości przyjaznym dla środowiska. Oznaczone są nim produkty marki K-Classic. Zależy nam bowiem na tym, żeby świadomie dbać zarówno o czystość domu, jak i naszego środowiska.

Bez futer
Bez futer

Jesteśmy uczestnikami programu Fur Free Retailer. Tym samym rezygnujemy z produktów wykonanych z naturalnego futra i artykułów nim obszytych.

Tekstylia
Ekologiczne tekstylia

W grudniu 2015 roku przyłączyliśmy się do kampanii „Detox” zrealizowanej przez organizację ekologiczną Greenpeace. Oznacza to, że w produkcji tekstyliów i butów dobrowolnie zobowiązaliśmy się do rezygnacji z substancji toksycznych i szkodliwych dla środowiska naturalnego. Dokumentujemy nasze postępy w corocznym raporcie. Zachęcamy do zapoznania się z nim!

Produkty wege
Produkty wegetariańskie

W naszym asortymencie znajduje się duża liczba produktów wegańskich i wegetariańskich. Wśród nich są oznaczone znakiem V-label ekologiczne produkty naszej marki własnej K-take it veggie. Stanowią one pełnowartościową, pyszną i korzystną cenowo alternatywę dla tradycyjnych artykułów.  

Badania

W trosce o zdrowie kobiet organizujemy bezpłatne badania mammograficzne. Panie między 50. a 69. rokiem życia mogą korzystać z badań w mobilnych pracowniach naszych partnerów, które znajdują się na parkingach przy wybranych marketach Kauflandu. Sprawdź aktualny plan z dokładnymi terminami i miejscami badań >

Torby
Torby zakupowe

Zrezygnuj z jednorazowych, nieekologicznych toreb plastikowych i wybierz stałe rozwiązania. Oferujemy trwałe torby z tworzywa sztucznego, pozyskanego z recyklingu, i trwałe torby papierowe z certyfikatem FSC, które są pozyskane z kartonu. Zachęcamy też do zakupów z własnymi torbami – razem chrońmy środowisko!