Trwa wczytywanie danych

Zróbmy to razem

Nie możemy uratować świata, ale powinniśmy chociaż próbować. Każdego dnia. Przez proste działanie.

Dzięki realizowaniu tego motto codzienne stajemy się lepszą firmą, która rozwija się w sposób zrównoważony z poszanowaniem i odpowiedzialnością wobec ludzi i środowiska. W działania CSR chcemy angażować również naszych klientów. Zróbmy to razem!

Morza
i oceany
Morza i oceany

Zwracamy uwagę na problem zagrożeń dla flory i fauny ekosystemów wodnych. Dlatego prowadzimy kompleksową politykę ochrony mórz i oceanów, wspierając inicjatywy MSC
i Healthy Seas. Ponadto dobrowolnie zobowiązaliśmy się nie stosować twardych mikrodrobin plastiku. Walczymy o czyste wody oraz zdrowe ryby i owoce morza dla nas i przyszłych pokoleń

Produkty wege
Produkty wegetariańskie

W naszym asortymencie znajduje się duża liczba produktów wegańskich i wegetariańskich. Wśród nich są oznaczone znakiem V-label ekologiczne produkty naszej marki własnej K-take it veggie. Stanowią one pełnowartościową, pyszną i korzystną cenowo alternatywę dla tradycyjnych artykułów.  

Eko od
dziecka

Nasi pracownicy-wolontariusze odwiedzają wybrane przedszkola na terenie Polski, aby wspólnie z dziećmi zastanowić się, jak dbać o środowisko naturalne i i jak prawidłowo segregować śmieci. Kształtujemy dobre nawyki od najmłodszych lat!

Fairtrade
Fairtrade

Stawiamy na uczciwy handel. Przykład? W naszym asortymencie znajdują się czekoladowe wyroby marki K-Classic i K-Bio, które są oznaczone specjalnym znakiem Fairtrade Cocoa Program. Projekt ten umożliwia współpracującym ze sobą producentom sprzedaż na zasadach sprawiedliwego handlu.

Badania

W trosce o zdrowie kobiet organizujemy bezpłatne badania mammograficzne. Panie między 50. a 69. rokiem życia mogą korzystać z badań w mobilnych pracowniach naszych partnerów, które znajdują się na parkingach przy wybranych marketach Kauflandu. Sprawdź aktualny plan z dokładnymi terminami i miejscami badań >

Rybo-
łówstwo
Rybołóstwo

Od 8 lat wspieramy inicjatywę odpowiedzialnego rybołówstwa i oferujemy naszym klientom produkty rybne z certyfikatem MSC (w tym produkty K-Classic i Exquisit), który gwarantuje ich pochodzenie ze zrównoważonych połowów. Ty również możesz wybierać świadomie produkty rybne i owoce morza z tym certyfikatem!

Skar-
bonka

We współpracy z Bankami Żywności zorganizowaliśmy akcję „Skarbonka”, w ramach której można wesprzeć finansowo działalność Banków, wrzucając pieniądze do specjalnych puszek znajdujących się przy kasach w sklepach Kaufland. Każda złotówka umożliwia Bankom odebranie i transport aż 8 kilogramów pełnowartościowych produktów spożywczych!

SOS Wioski Dziecięce

We współpracy ze Stowarzyszeniem SOS Wioski Dziecięce pomagamy opuszczonym
i osieroconym dzieciom. W latach 2015–2018 byliśmy partnerem strategicznym tej organizacji. Obecnie wspieramy ją przy okazji specjalnych akcji i do tego samego zachęcamy naszych klientów.  

Tkaniny
z GOTS
Ekologiczna bawełna

Wiele artykułów naszych marek produkuje się z tkanin o wysokiej zawartości bawełny organicznej. Posiadają one certyfikat Globalnego Standardu Tekstyliów Ekologicznych (GOTS). Jest to norma gwarantująca zrównoważoną produkcję wyrobów włókienniczych na całym świecie.

Tekstylia
Ekologiczne tekstylia

W grudniu 2015 roku przyłączyliśmy się do kampanii „Detox” zrealizowanej przez organizację ekologiczną Greenpeace. Oznacza to, że w produkcji tekstyliów i butów dobrowolnie zobowiązaliśmy się do rezygnacji z substancji toksycznych i szkodliwych dla środowiska naturalnego. Dokumentujemy nasze postępy w corocznym raporcie. Zachęcamy do zapoznania się z nim!

Jajka
Jajka

Za cel obraliśmy rezygnację, najpóźniej do 2025 roku, z jajek pochodzących z chowu klatkowego i chowu w małych grupach. Dotyczy to zarówno świeżych jajek, jak i tych przetworzonych w produktach naszych marek własnych. Już dziś stosujemy jaja z chowu ściółkowego i wolnego wybiegu w produkcji pieczywa i przetworzonych produktów mącznych.

Ciepło
i system KKV
Energia z ciepła

Od lat pracujemy nad wydajnym sposobem wykorzystywania energii. Dzięki technologii KKV ogrzewanie następuje prawie wyłącznie za pomocą odzysku ciepła z instalacji chłodniczych. Umożliwia nam to ochronę zasobów naturalnych – do ogrzewania naszych sklepów nie używamy bowiem takich paliw jak olej, gaz czy drewno.