Trwa wczytywanie danych

Zróbmy to razem.

Zrównoważony rozwój jest wpisany w DNA naszej firmy, zakotwiczony w celach i procesach korporacyjnych. Jesteśmy świadomi odpowiedzialności wobec ludzi, zwierząt i środowiska, która wiąże się z charakterem naszej działalności jako sprzedawcy żywności. Aby temu sprostać, codziennie pracujemy nad konsekwentną realizacją ambitnych celów zrównoważonego rozwoju. W działania CSR chcemy angażować nie tylko naszych pracowników, ale również klientów, partnerów biznesowych, lokalne społeczności oraz innych interesariuszy. Zmieńmy świat na lepszy – Zróbmy to razem!

Kaufland po raz drugi w raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2019. Dobre praktyki”

Działania naszej firmy w obszarze CSR po raz kolejny zostały docenione przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu, które umieściło aż 11 naszych projektów w raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2019. Dobre praktyki”, który został opublikowany w ­­kwietniu 2020 roku. Są to m.in.:

 • działania wellbeingowe (siłownia w Centrum Usług Wspólnych, bezpłatne zajęcia sportowe, bezpłatne porady fizjoterapeuty dla pracowników centrów dystrybucyjnych),
 • przeciwdziałanie marnowaniu żywności we współpracy z Bankami Żywności,
 • walka z plastikiem w ramach programu Reset Plastic,
 • wprowadzenie skrzynek wielorazowego użytku EPS,
 • stosowana w sklepach technologia odzysku ciepła odpadowego,  
 • akcja edukacyjna dla dzieci przedszkolnych "Eko od dziecka",
 • sesja dialogowa z interesariuszami przeprowadzona w ramach przygotowań do pierwszego raportu pozafinansowego.

Zobacz wszystkie projekty Kaufland w raporcie, który można pobrać TUTAJ


Kaufland debiutuje w Rankingu Odpowiedzialnych Firm 2019!

ROF to zestawienie firm działających w Polsce ocenianych pod kątem jakości systemu zarządzania CSR, a jego partnerem jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

W kwietniu tego roku znaleźliśmy się w raporcie FOB „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”. Zostaliśmy docenieni za nasze działania przeciwko marnowaniu żywności i współpracę z Federacją Banków Żywności. Teraz debiutujemy w prestiżowym Rankingu Odpowiedzialnych Firm.

W ogólnej klasyfikacji nasza sieć zajęła 13. miejsce, a w klasyfikacji branżowej znaleźliśmy się już na 6. miejscu.

Jury doceniło Kaufland za odpowiedzialne prowadzenie biznesu, wdrażanie polityki zrównoważonego rozwoju oraz zarządzanie pozytywnym wpływem. Deklarujemy, że dołożymy wszelkich starań, aby w przyszłym roku nasza sieć była jeszcze wyżej!


Chroń z nami morza i oceany

8 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Oceanów. Z tej okazji warto zwrócić uwagę na problem zagrożenia siedlisk ryb i dzikiej przyrody. Kaufland od ośmiu lat wspiera inicjatywę odpowiedzialnego rybołówstwa i oferuje swoim klientom produkty rybne z certyfikatem MSC, gwarantującym pochodzenie ze zrównoważonych połowów.

W ramach proekologicznych działań Kaufland chce budować wśród klientów świadomość związaną z odpowiedzialnością za stan mórz i oceanów. Wspólnie z organizacją MSC (Marine Stewardship Council) sieć promuje wszelkie działania mające na celu zachowanie bioróżnorodności wód morskich. Każdy z nas może chronić morza i oceany poprzez codzienne wybory i decyzje zakupowe. Wśród produktów marek własnych Kauflandu  można znaleźć artykuły posiadające znak MSC. Wybierając artykuły z tym znakiem, klienci mogą mieć pewność, że pochodzą one ze zrównoważonych połowów spełniających rygorystyczne Standardy Zrównoważonego Rybołówstwa MSC.

W ramach społecznej odpowiedzialności biznesu sieć Kaufland stworzyła własną politykę w zakresie ochrony ryb i owoców morza, która jest podstawą przy podejmowaniu decyzji o zakupie ryb i przetworów rybnych. Zgodnie z polityką pierwszeństwo zakupu mają produkty z certyfikatem MSC.


Międzynarodowy Dzień Ziemi 2019

Świętując Dzień Ziemi w firmie Kaufland, nie zapominamy o obowiązkach wobec naszej planety. Każdego dnia pracujemy nad rozwiązaniami, które przyczyniają się do polepszenia jej dobrostanu. Top tematem w naszej strategii CSR (Corporate Social Responsibility, czyli społecznej odpowiedzialności biznesu) jest kwestia ograniczenia plastiku, którego nadmierna produkcja staje się poważnym zagrożeniem dla środowiska.

Aby zapobiegać globalnemu kryzysowi plastikowemu, Kaufland stworzył strategię „Bez plastiku”, w której zobowiązał się, że:

 • do 2025 roku zmniejszy zużycie tworzyw sztucznych o 20%
 • do 2025 roku wszystkie plastikowe opakowania marek własnych będą wykonane z materiału zdatnego do recyclingu.

Ponadto Kaufland zredukuje ilość wprowadzanego do środowiska plastiku poprzez m. in.:

 • zastąpienie opakowań warzyw i owoców bio opakowaniami biodegradowalnymi i wprowadzeniu toreb biodegradowalnych bądź wielokrotnego użytku na owoce i warzywa,
 • wycofanie ze sprzedaży artykułów Single-Use-Plastic (np. naczyń jednorazowych czy patyczków kosmetycznych),
 • zastąpienie w obiegu logistycznym skrzynek jednorazowych, wielorazowymi, dzięki którym możliwe jest również zredukowanie zużycia folii pakunkowej.

A jakie kroki Ty możesz podjąć, żeby ograniczyć zużycie plastiku na co dzień? Oto 4 proste rozwiązania, które możesz zastosować już dziś!

 1. Noś zawsze przy sobie wielorazową torbę na zakupy wykonaną z ekologicznych materiałów
 2. Zrezygnuj z plastikowych słomek i ogranicz zużycie jednorazowych tacek czy sztućców z tworzyw sztucznych
 3. Proś o nalanie kawy na wynos do własnego, wielorazowego kubka
 4. Kupuj produkty z tworzyw pochodzących z recyklingu.

Razem zadbajmy o przyszłość naszej planety!