Trwa wczytywanie danych

Kaufland przygotował trójwymiarowe obrazy na ulicach Wrocławia

Wrocław, 26 lipca 2017 roku

Na kibiców The World Games, które trwają właśnie we Wrocławiu, czekają wyjątkowe prace streetartowe, nawiązujące do dyscyplin sportowych rozgrywanych w ramach zawodów. Liczne atrakcje przygotowane przez Kaufland przybliżą kibicom klimat wielkich emocji towarzyszących igrzyskom The World Games 2017. Każda z nich jest doskonałą okazją do zrobienia niepowtarzalnych zdjęć i uwiecznienia tej największej sportowej imprezy roku.

Na wszystkich kibiców, którzy odwiedzili Wrocław, czekają liczne niespodzianki, które przygotował główny sponsor imprezy – Kaufland. Wspólnie z artystami nurtu street art powstały kilkumetrowe, trójwymiarowe obrazy, związane z wybranymi dyscyplinami The World Games 2017. Street art to wielkoformatowe obrazy, które tworzą trójwymiarową iluzję, wchodzącą w niesamowita interakcję z otoczeniem. Obrazy te mogą być malowane na budynkach (murale) lub na ulicach i innych elementach miejskiej przestrzeni.

Gdzie można zobaczyć efekty tej współpracy? Przy pl. Nowy Targ, gdzie odbyły się zawody wspinaczki sportowej, artyści przygotowali pracę, która przeniesie każdego w świat tego ekstremalnego sportu. Przy bulwarze Dunikowskiego znajduje się z kolei obraz przedstawiający kajakarza pokonującego rwący nurt rzeki. Na Pergoli przy Hali Stulecia można podziwiać panoramę Wrocławia i Stadion Wrocław z lotu ptaka.

Z  kolei na wrocławskim lotnisku i Dworcu Głównym PKP na kibiców czekają fotościanki, dzięki którym każdy może chociaż przez chwilę poczuć się jak żużlowiec. Chętnych z pewnością nie zabraknie, w końcu żużel to jeden z najpopularniejszych sportów w Polsce.

Ponadto Kaufland zaprasza do strefy kibica The World Games Plaza przy pl. Wolności we Wrocławiu. W specjalnym pawilonie Kauflandu kibice mogą kupić pamiątki i gadżety The World Games 2017. Oferta obejmuje m.in. koszulki, kubki, torby ekologiczne, fidget spinnery, piłki, słuchawki douszne, pojemniki śniadaniowe i wiele innych gadżetów. Z pewnością każdy kibic znajdzie coś dla siebie. Za zakupy można zapłacić zarówno gotówką, jak i kartą. Pawilon jest ogólnodostępny i czynny tak jak jak strefa kibica, czyli od godziny 15:00 do czasu jej zamknięcia.

Na dachu pawilonu zbudowano scenę muzyczną, na której codziennie w godzinach od 15:00 do 19:30 grają DJ-e i tym samym podgrzewają emocje towarzyszące igrzyskom. Obok pawilonu do dyspozycji kibiców znajduje się boisko do sportów plażowych oraz tor do skimboardingu.

Kaufland jest głównym sponsorem największej imprezy sportowej roku – światowych igrzysk sportów nieolimpijskich The World Games 2017, która odbywa się we Wrocławiu w dniach 20-30 lipca br.

Dane kontaktowe

Karina Galli, Justyna Kalinowska
38 Content Communication