Trwa wczytywanie danych

Największe kręgle w Polsce przy wrocławskim Dworcu Głównym

Wrocław, 20 lipca 2017 roku

Już w najbliższy czwartek 20 lipca rozpoczynają światowe igrzyska sportów nieolimpijskich The World Games 2017, których Kaufland jest sponsorem głównym. Na kibiców czeka wiele emocji i niespodzianek, ale chyba nikt nie spodziewał się zobaczyć przy wrocławskim Dworcu Głównym… sześciometrowych kręgli!

Pięć sześciometrowych kręgi i kula do gry stanęły przy wrocławskim Dworcu Głównym. Kula waży 300 kg, a każdy z kręgli - 820 kg (wraz z podstawą). Wszystkie elementy przyozdobione są logotypami The World Games i Kauflandu. Instalacja powstawała dwa miesiące. Kręgle będą towarzyszyć wrocławianom i wszystkim kibicom przez całe igrzyska. Pomysłodawcą i twórcą tej niecodziennej instalacji jest Kaufland.

Przy tak dużej realizacji kluczowe było zagwarantowanie bezpieczeństwa przechodniów. Gwarancją stabilności kręgli są betonowe stopy, które stanowią solidną podstawę konstrukcji. Każda z nich waży 500 kg.

Kaufland jest głównym sponsorem największej imprezy sportowej roku – światowych igrzysk sportów nieolimpijskich The World Games 2017, która odbędzie się we Wrocławiu w dniach 20-30 lipca. Poprzez współpracę Kaufland i organizatorzy chcą zwrócić uwagę na to, że oprócz aktywności fizycznej jednym z fundamentów zdrowego stylu życia jest odpowiednia i zbilansowana dieta.

Dane kontaktowe

Karina Galli, Justyna Kalinowska
38 Content Communication