Trwa wczytywanie danych

Kaufland nagrodzony za działalność CSR

Wrocław, 8 stycznia 2018 roku

Kaufland otrzymał wyróżnienie Responsible Business Awards za strategiczną współpracę ze Stowarzyszeniem SOS Wioski Dzięcięce.

Kaufland otrzymał wyróżnienie w kategorii „Odpowiedzialna Firma Roku”. W konkursie wyróżniono te podmioty, które w sposób szczególny wyróżniły się pod kątem działań w duchu zrównoważonego rozwoju, podejmowały inicjatywy charytatywne i wdrażały idee odpowiedzialnego biznesu.

Kaufland został zgłoszony do 3. edycji Responsible Business Awards przez Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce. Od 2015 roku Kaufland, jako partner strategiczny, aktywnie wspiera inicjatywy i akcje Stowarzyszenia, wspierającego opuszczone i osierocone dzieci. Firma pomaga Stowarzyszeniu przekazując dotacje, dary rzeczowe, udostępniając bezpłatne powierzchnie reklamowe, dzięki którym informacje o działaniach Stowarzyszenia i możliwościach jego wsparcia mogły dotrzeć do szerokiego grona potencjalnych darczyńców. Kaufland  prowadził również kampanię wśród swoich klientów zachęcającą do przekazywania 1% podatku na rzecz Stowarzyszenia.

Nagrody Responsible Business Awards zostały przyznane podczas gali organizowanej przez Executive Club, organizację networkingową zrzeszającą przedstawicieli top managementu, reprezentujących najważniejsze polskie i międzynarodowe przedsiębiorstwa. W Kapitule Konkursu, która zadecydowała o przyznaniu wyróżnień zasiadali m.in. prof. Michał Kleiber – Prezes Polskiej Akademii Nauk w latach 2007-2015, Marek Krupiński – Dyrektor Generalny UNICEF Polska, prof. Bolesław Rok – profesor nadzwyczajny z Katedry Etyki Biznesu Akademii Leona Koźmińskiego.

Polityka społecznej odpowiedzialności biznesu pełni coraz większą rolę w strategii firmy. W ostatnich tygodniach, w ramach minimalizowania zjawiska marnowania żywności, Kaufland nawiązał współpracę z Federacją Polskich Banków Żywności, w ramach której 26 wybranych sklepów przekazuje żywność dla osób najbardziej potrzebujących. W tym roku planowane jest rozszerzenie współpracy o kolejne sklepy.

Dane kontaktowe

Karina Galli, Justyna Kalinowska
38 Content Communication