Trwa wczytywanie danych

Kaufland zachęca do pomagania i rozpoczyna akcję Skarbonka

Wrocław, 10 października 2018 roku

Już dzisiaj klienci sieci Kaufland mogą przyłączyć się do pomocy osobom potrzebującym. Przy kasach we wszystkich sklepach w Polsce pojawiły się specjalne skarbonki. Zebrane środki będą przekazane na rzecz osób potrzebujących. To efekt rozszerzenia współpracy sieci z Federacją Polskich Banków Żywności, która od ponad 20 lat dostarcza pomoc żywnościową ponad 1,6 mln osób w kraju oraz przeciwdziała na masową skalę marnowaniu żywności.

W tym roku w ramach akcji Skarbonka sieć Kaufland wspierać będzie Federację Polskich Banków Żywności, z którą pracuje już od wielu lat, m.in. organizując zbiórki żywności w marketach. Tegoroczna akcja Skarbonka ruszyła na początku października. W każdym sklepie sieci dostępne będą specjalne skarbonki wykonane przez wolontariuszy Groupon, oznaczone napisem „Dzięki Tobie nakarmimy potrzebujących”. Zebrane środki zostaną przekazane Bankom Żywności, które przeznaczą je na skuteczną dystrybucję żywności osobom najbardziej potrzebującym.

Do tej pory Kaufland współpracował z Federacją Polskich Banków Żywności uczestnicząc m.in. w zbiórkach żywności, które sieć organizuje także w tym roku. Od sześciu lat zbiórki odbywają się w wybranych sklepach sieci Kaufland przed świętami – Wielkanocą i Bożym Narodzeniem. Ponadto Kaufland pod koniec 2017 roku rozszerzył współpracę z Federacją. Sieć przekazuje lokalnym Bankom Żywności produkty posiadające krótką datę przydatności do spożycia w ramach przeciwdziałania marnowaniu żywności, a zarazem mając na celu pomoc potrzebującym.

 „Z danych Eurostatu wynika, iż w Polsce rokrocznie marnuje się niemal 9 mln ton jedzenia, podczas gdy 1,6 mln osób żyje w skrajnym ubóstwie. Dlatego też w naszej działalności dużą uwagę zwracamy na minimalizowanie zjawiska marnowania żywności. Już od lat sieć Kaufland współpracuje w tym zakresie z Bankami Żywności i cieszymy się, że możemy tę współpracę rozszerzać o nowe działania. Z doświadczenia wiemy, że nasi klienci chętnie angażują się w tego typu akcje i wierzymy, że tak jak nam, los potrzebujących nie jest im obojętny” – mówi Agnieszka Kotlińska, ekspert ds. CSR w Kaufland Polska.

- „Zebrane środki przeznaczone zostaną na zapewnienie szybkiej i skutecznej dystrybucji żywności oraz jej magazynowanie. Dzięki tym funduszom jedzenie trafi do świetlic, ognisk wychowawczych dla dzieci, towarzystw pomocy dzieciom, domów samotnej matki, jadłodajni i innych organizacji, które prowadzą zbiorowe żywienie bądź przekazują żywność bezpośrednio osobom potrzebującym” – podkreśla Marek Borowski, Prezes Zarządu Federacji Polskich Banków Żywności.

Każda złotówka przekazana Bankom Żywności, umożliwi dostarczenie potrzebującym aż 16 posiłków przygotowanych z 8 kg pełnowartościowej żywności!

Dane kontaktowe

Karina Galli, Justyna Kalinowska
38 Content Communication