Trwa wczytywanie danych

Świąteczna zbiórka żywności w sieci Kaufland

Wrocław, 30 listopada 2018 roku

W dniach 30 listopada – 1 grudnia w sklepach Kaufland odbędzie się świąteczna zbiórka żywności organizowana przez Federację Polskich Banków Żywności. Zebrane produkty trafią do najbardziej potrzebujących tuż przed świętami Bożego Narodzenia.

Klienci sieci Kaufland już od 30 listopada będą mogli przyłączyć się do świątecznej zbiórki Federacji Polskich Banków Żywności. W najbliższy weekend w specjalnie oznakowanych punktach w sklepach Kaufland obecni będą wolontariusze, którym można przekazać wcześniej zakupione produkty. Dobrym wyborem będą produkty z długim terminem przydatności, takie jak olej, cukier, mąka, konserwy, przetwory warzywne i owocowe, bakalie czy słodycze.

Idea pomagania osobom potrzebującym jest nam niezwykle bliska, szczególnie w okresie świątecznym. Dlatego po raz kolejny z chęcią przyłączamy się w zbiórkę żywności organizowaną w tym okresie. Bardzo nas cieszy fakt, że nasi klienci chętnie angażują się w tego typu akcje. Wolontariuszy będzie można spotkać w niemal 100 marketach naszej sieci rozlokowanych na terenie całej Polski – mówi Agnieszka Kotlińska, ekspert ds. CSR w Kaufland Polska.

Zbiórka ma charakter ogólnopolski. W ubiegłym roku zebrano aż 776 ton jedzenia, co jest równowartością ponad 1,5 miliona świątecznych posiłków. Zbiórki na terenie całego kraju wsparło ponad 55 tysięcy wolontariuszy.

Sieć Kaufland już od sześciu lat współpracuje z Federacją Polskich Banków Żywności. W wybranych sklepach organizowane są regularnie zbiórki żywności. Poza tym sieć Kaufland regularnie przekazuje na rzecz lokalnych Banków Żywności produkty z krótszym terminem przydatności do spożycia, przeciwdziałając tym samym zjawisku marnowania żywności.

Wszystkie szczegóły dotyczące zbiórki można znaleźć na stronie www.bankizywnosci.pl.

Dane kontaktowe

Karina Galli, Justyna Kalinowska
38 Content Communication