Trwa wczytywanie danych

Nowa stacja ładowania pojazdów elektrycznych dostępna przy Kauflandzie w Nowej Soli

Wrocław, 22 maja 2019 r.

Kaufland inwestuje w ekologię. W maju sieć wzbogaciła się w drugą stację ładowania samochodów elektrycznych. Stacja należąca do GreenWay, największej sieci tego typu w Polsce, powstała przy markecie w Nowej Soli. Do końca maja ze stacji można korzystać bezpłatnie.

W 2018 roku w Polsce sprzedało się o 42,5% więcej samochodów elektrycznych niż w roku wcześniejszym[1]. I choć daleko nam jeszcze do Norwegii, w której aż 31,2% wszystkich sprzedanych w ubiegłym roku nowych aut stanowiły pojazdy elektryczne[2], trudno nie dostrzec tego przyjaznego ekologii trendu, na który reaguje również sieć Kaufland.

 

Do końca maja za darmo

Nowa stacja GreenWay została uruchomiona na parkingu Kaufland przy ul. Chałubińskiego 2 w Nowej Soli w województwie lubuskim. To już druga stacja GreenWay zlokalizowana przy markecie Kaufland. W związku z faktem, że stacja przechodzi obecnie obowiązkowy dla nowych ładowarek okres testowy, do końca maja można z niej korzystać za darmo. Po tym czasie ładowanie na stacji zlokalizowanej przy popularnej trasie S3 łączącej Szczecin i Wrocław będzie odpłatne, zgodnie z cennikiem GreenWay. By skorzystać z usługi ładowania, należy być zarejestrowanym użytkownikiem. Możliwe jest również jednorazowe ładowanie po dokonaniu uproszczonej rejestracji pozwalającej na dokonanie autoryzacji i płatności.

 

Kolejne stacje jeszcze w 2019 r.

Udostępnianie stacji ładowania samochodów elektrycznych to jeden z elementów strategii CSR realizowanej przez Kaufland pod hasłem „Działanie robi różnicę“. W jej ramach sieć podejmuje szereg działań mających na celu m.in. promowanie działań proekologicznych.
Do tej pory sieć Kaufland dysponowała jedną stacją GreenWay zlokalizowaną w Suwałkach. W wyniku rozszerzenia współpracy, w 2019 r. przy marketach Kaufland powstanie jeszcze pięć stacji GreenWay.

 

[1] https://elektrowoz.pl/auta/wyniki-sprzedazy-samochodow-elektrycznych-2018-w-polsce-620-egzemplarzy-425-procent-wzrostu-rok-do-roku-acea/

[2] https://www.forbes.pl/transport-i-logistyka/norwegia-rosnie-liczba-samochodow-elektrycznych/d5f6s1g

Dane kontaktowe

Karina Galli, Justyna Kalinowska
38 Content Communication