Trwa wczytywanie danych

Jedzenie to odkrywanie – Smak Włoch na talerzu

Wrocław, 14 sierpnia 2019 r.

W ramach kampanii „Jedzenie to… odkrywanie” sieć Kaufland wraz mistrzami gotowania: Alexem Wahim oraz Olafem Deharde zatrzymali się właśnie we Włoszech. Tym razem zawitali do przepięknej Bolonii, która jest prawdziwym rajem dla fanów dobrego jedzenia.

Wyrusz w kulinarną podróż z Kauflandem

Wraz z mistrzami gotowania: Alexem Wahlim oraz Olafem Deharde, Kaufland wyruszył w kulinarną podróż po najodleglejszych zakątkach świata.  W ramach kampanii „Jedzenie to…” sieć zaprasza do wspólnego odkrywania nietuzinkowych smaków. Podróż można śledzić zaglądając do specjalnej zakładki na stronie http://kaufland.pl/odkrywanie, na której dostępna jest interaktywna mapa i różne ciekawostki kulinarne. Po wykwintnej Francji, słonecznym Meksyku i greckiej uczcie przyszedł czas na klasyczne Włochy!

Jak Bolonia to Bolognese

Jeśli Bolonia to koniecznie trzeba spróbować Ragù alla Bolognese, serwowanego zazwyczaj z makaronem tagliatelle. Na stronie „Jedzenie to… odkrywanie”, nie tylko zobaczycie film z wizyty Olafa i Aexa we włoskiej trattorii. Kucharze zdradzają także tajniki tego włoskiego specjału, który można z powodzeniem przygotować samodzielnie w domu. Dzięki nim dowiecie się także jak właściwie i samodzielnie przygotować mięso mielone z wołowiny wołowinę, a także poznacie przepis na klasyczną i delikatną w smaku focaccię.

Smak Włoch w Kauflandzie

To jednak nie koniec atrakcji. Wyjątkowym smakiem kuchni Włoch można delektować się dzięki tygodniowi włoskiemu w sklepach Kaufland. W ofercie sieci można znaleźć m.in. wędlinę Salame Milano (4,99 zł za 100 g), szynkę parmeńską Citterio (9,99 zł za 70 g), masło Parmareggio (2,99 zł za 100 g), ser Ricotta Salata (2,69 zł za 100 g) lub Ricotta Galbani (4,99 zł za 250 g), tarty ser Parmigiano Reggiano (6,99 zł za 100 g), ser Burrata (9,99 zł za 200 g) czy ser gorgonzola Mauri Formaggi (7,99 zł za 200 g). Na półkach znalazły się także makarony świeże Armando (różne rodzaje, 3,29 zł za opakowanie 250 g), makarony jajeczne Fattoria Ferrano (4,99 zł za 250 g) czy makarony Di Martino (7,99 zł za 500 g), a także ryż do risotto cztery sery lub z grzybami Riso Gallo (6,99 zł za 210 g), jak również włoskie oliwy Monini Extra Vergine w wersji Classico i Delicato (17,99 zł za 500 ml) oraz w różnych wersjach smakowych (12,99 zł za 250 ml).

Oferta obowiązuje w sklepach Kaufland od 16 do 21 sierpnia 2019 r. Szczegółowa oferta dostępna jest na stronie www.kaufland.pl lub w aktualnej gazetce promocyjnej.

Dane kontaktowe

Karina Galli, Justyna Kalinowska
38 Content Communication