Trwa wczytywanie danych

Kaufland inwestuje w optymalizację pracy w swoich marketach

Wrocław, 6 września 2019 r.

Bezpieczeństwo i ergonomia pracy to jedne z podstawowych elementów, na które sieć Kaufland zwraca szczególną uwagę. W tym roku wszystkie markety sieci w Polsce zostały wyposażone w nowoczesne, elektryczne wózki paletowe, które zastąpiły ręczne wózki używane do pracy z ciężkimi ładunkami. Jest to kolejny krok sieci zmierzający do ułatwienia pracy, przy jednoczesnym wzroście jej efektywności.

Nowoczesne, elektryczne wózki paletowe trafiły już do każdego marketu w Polsce. Nowy model jest znacznie mniejszy i bardziej poręczny. Dzięki swoim kompaktowym wymiarom jest łatwy w obsłudze, a baterie litowo-jonowe umożliwiają szybkie ładowanie. Nowe wózki w istotny sposób ograniczą ręczne prace transportowe, poprawiając tym samym bezpieczeństwo i ergonomię pracy we wszystkich marketach.

Transport nawet ciężkich ładunków z użyciem nowych wózków nie wymaga użycia siły, dzięki czemu zmniejszamy obciążenie układu ruchowego. To z kolei wpływa na podnoszenie bezpieczeństwa i komfortu pracy.

Bezpieczeństwo ponad wszystko

Jesteśmy przekonani, że inwestycja w te urządzenia znacząco uprości pracę związaną z obsługą towaru w naszych marketach. Nowoczesne, elektryczne wózki paletowe to kolejny krok firmy Kaufland do optymalizacji procesów, poprawy ergonomii pracy i przede wszystkim, ciągłej dbałości o bezpieczeństwo naszych pracowników – mówi Justyna Przybylska, dyrektor Działu Komunikacji Korporacyjnej sieci Kaufland.

Nowe wózki o ładowności do 1200 kg będą mogły być obsługiwane tylko przez osoby, które przejdą odpowiednie szkolenie stanowiskowe na terenie marketu, potwierdzone w karcie szkolenia wstępnego BHP.

Dane kontaktowe

Karina Galli, Justyna Kalinowska
38 Content Communication