Trwa wczytywanie danych

Wiosna, lato, jesień, zima - wybieraj odzież z bio-bawełny z Kauflandem

Wrocław, 11 grudnia 2019 r.

Kaufland w ubraniach marek własnych oferuje swoim klientom najwyższej jakości, certyfikowaną bio-bawełnę posiadającą certyfikat GOTS. Jest on gwarancją ekologicznej i społecznie odpowiedzialnej produkcji tekstyliów. Z takich tkanin produkowana jest odzież marek własnych Kauflandu, takich jak: Oyanda, Kuniboo, Townland i Hip & Hopps.

 

GOTS czyli Globalny Standard Tekstyliów Ekologicznych (ang. Global Organic Textile Standard), to zbiór wytycznych gwarantujących zrównoważoną produkcję wyrobów włókienniczych – od pozyskania surowców naturalnych, poprzez produkcję przyjazną dla środowiska i ludzi, aż po przejrzyste oznakowanie. Cały cykl produkcyjny podlega surowym wymaganiom, dzięki którym możliwe jest zapewnienie najwyższej jakości wytwarzanych tkanin w poszanowaniu dla przyrody i człowieka.

Bawełna wykorzystywana do produkcji tkanin w produktach marek własnych Kauflandu posiada certyfikat GOTS i powstaje z włókien roślin pochodzących z upraw ekologicznych, w trakcie ich wzrostu nie stosuje się niebezpiecznych pestycydów, środków grzybobójczych czy innych substancji szkodliwych dla środowiska naturalnego. Nie stosuje się nasion modyfikowanych genetycznie. W całym procesie produkcyjnym dba się o niskie zużycie wody i energii oraz minimalizuje emisje gazów cieplarnianych.

Zobowiązanie sieci Kaufland w obszarze tekstyliów

W firmie Kaufland certyfikacja GOTS jest częścią działań na rzecz zrównoważonego rozwoju w obszarze tekstyliów. Niektóre produkty tekstylne marek własnych Kaufland posiadają dodatkowe certyfikaty, które są potwierdzeniem dodatkowych właściwości tych materiałów, jak np. OEKO-TEX. Dodatkowo sieć wymieniła opakowania produktów tekstylnych marki własnej Kuniboo z plastikowych na kartonowe z certyfikatem Forest Stewardship Council FSC.

- Odpowiedzialność ekologiczna i społeczna spoczywa na nas wszystkich. Tylko jeśli wszystkie podmioty publiczne i prywatne zaangażują się w te działania, jesteśmy w stanie coś zmienić. Do tego miedzy innymi odnosi się hasło naszych działań CSR, które nam przyświeca i brzmi „Zróbmy to Razem”. Jako jedna z największych sieci handlowych w Polsce, a zarazem producent jesteśmy świadomi swojej odpowiedzialności wobec człowieka i środowiska naturalnego. Dlatego też przy produkcji stawiamy na jakość oraz bezpieczeństwo oferowanych produktów, a przy tym minimalizujemy negatywny wpływ, jaki ta produkcja może wywierać na środowisko – mówi Agnieszka Kotlińska, ekspert ds. CSR w Kaufland Polska.

 

Co więcej firma Kaufland przyłączyła się także do prowadzonej przez Greenpeace kampanii "Detox" i zobowiązała się do rezygnacji z substancji toksycznych i szkodliwych dla środowiska naturalnego w produkcji tekstyliów i butów.

Marki własne Kaufland z certyfikatami

Tekstylia marek własnych w sieci Kaufland posiadają certyfikat GOTS i są wytworzone z bio-bawełny. Wśród nich znajdziemy np. modną odzież damską marki Oyanda oraz męska - Townland. Klienci mogą także skorzystać z szerokiego asortymentu ubrań dla dzieci i niemowląt, które podlegają niezwykle restrykcyjnym kontrolom, a ich jakość i bezpieczeństwo jest potwierdzone przez  niezależne instytuty jakości. Dla dzieci w wieku szkolnym Kaufland opracował nowoczesną markę odzieżową do noszenia na co dzień Hip & Hopps. Linia Kuniboo jest z kolei przeznaczona dla niemowląt i małych dzieci. Produkty te są w stałym asortymencie, dostępnym przez cały rok, który jest regularnie uzupełniany przez modne ubranka sezonowe, o zróżnicowanych krojach. 

Dane kontaktowe

Karina Galli, Justyna Kalinowska
38 Content Communication