Trwa wczytywanie danych

Niemal 48 ton żywności zebrano w sklepach Kaufland dla potrzebujących!

Wrocław, 20 stycznia 2020 r.

Podczas 23. Świątecznej Zbiórki Żywności Banków Żywności oraz XVI edycji akcji „Tak, pomagam” Caritas Polska, w które ponownie włączył się Kaufland, w sklepach sieci udało się zebrać ponad 47 960 kilogramów produktów spożywczych. Żywność trafiła do najbardziej potrzebujących.

Klienci Kaufland po raz kolejny hojnie wsparli zbiórkę Federacji Polskich Banków Żywności, z którą sieć współpracuje już od 2014 roku. Tym razem zbiórka odbyła się 29 i 30 listopada 2019 r. w 105 marketach Kaufland w całej Polsce. Jej efekt wypadł niezwykle imponująco – w każdym uczestniczącym w akcji markecie do specjalnie przygotowanych i oznaczonych koszy trafiły średnio 263 kilogramy darów, co przełożyło się łącznie na ponad 27 ton artykułów spożywczych, które za pośrednictwem Banków Żywności jeszcze przed świętami trafiły do potrzebujących

Jesteśmy niezwykle dumni, że ponownie mogliśmy wziąć udział w tej szlachetnej i potrzebnej inicjatywie. Cieszymy się, że nasi klienci i pracownicy nie są obojętni na potrzeby innych  i chętnie angażują się w pomoc. Ten imponujący wynik zbiórki, który odmienił święta niejednej osoby, to wyłącznie ich zasługa – mówi Agnieszka Kotlińska, ekspert ds. CSR w Kaufland Polska.

W zbiórce produktów kluczową rolę odegrali wolontariusze Banków Żywności, którzy m.in. porządkowali i przygotowywali do dalszego przekazania dary otrzymane od klientów. Przedstawiciele organizacji liczyli przede wszystkim na produkty o długim terminie przydatności takie jak mąki, makarony, kasze, konserwy, przetwory owocowe czy słodycze.

Ta trwająca zaledwie 2 dni inicjatywa udowadnia, jak bardzo, zwłaszcza w okresie Świąt, jesteśmy wyczuleni na pomoc drugiemu człowiekowi. Czasami wystarczy niewielki gest, by sprawić, że Boże Narodzenie stanie się dla danej osoby czy rodziny wyjątkowym czasem – mówi Dorota Jezierska, wiceprezeska Federacji Polskich Banków Żywności.

Równie okazale wypadła XVI edycja zbiórki „Tak, pomagam”, po raz kolejny organizowanej we współpracy z Caritas Polska. Tym razem akcję zaplanowano na 6 i 7 grudnia w 71 marketach Kaufland w całej Polsce. W tym przypadku również kluczową rolę odegrali wolontariusze, których zaangażowanie pozwoliło sprawnie przeprowadzić całą inicjatywę. Podczas tegorocznej akcji w każdym z marketów, w których pojawiły się kosze obsługiwane przez wolontariuszy Caritas, zebrano średnio aż 290 kilogramów żywności. Produkty trafiły do najbardziej potrzebujących osób – rodzin wielodzietnych, samotnie wychowujących dzieci, starszych oraz chorych.

Nasze doświadczenia przy organizacji zbiórek żywności pokazują, że ludzie odczuwają ogromną potrzebę dzielenia się życzliwością. Możliwość podzielenia się podstawowym dobrem, jakim jest jedzenie, to piękna idea, a efekty zbiórki pokazują, że ludzi chcących pomagać drugiemu człowiekowi jest wciąż bardzo wielu mówi Bartłomiej Kulisz, koordynator programów pomocy żywnościowej Caritas Polska.

Dane kontaktowe

Karina Galli, Justyna Kalinowska
38 Content Communication