Trwa wczytywanie danych

Kaufland zmniejsza ceny przed oficjalną obniżką podatku VAT. Ponad 3000 artykułów już teraz taniej – na stałe!

Wrocław, 27 lutego 2020 r.

Już od 27 lutego klienci sklepów Kaufland skorzystają ze stałej obniżki cen na ponad 3 000 produktów dostępnych w sieci. W związku z planowaną w Polsce od kwietnia obniżką VAT na wiele kategorii produktów - Kaufland zdecydował się zaoferować niższe ceny w swoich sklepach już miesiąc wcześniej. Obniżki obejmują artykuły codziennego użytku, w tym produkty spożywcze takie jak pieczywo i wyroby piekarniane, owoce, jak również produkty dla dzieci oraz niemowląt i wiele innych.

W wyniku nowelizacji ustawy o podatku od towarów i usług od 1 kwietnia 2020 r. w Polsce wejdzie w życie nowa matryca stawek VAT. Oznacza to, że niektóre kategorie produktów zostaną objęte inną stawką VAT, przez co będą one tańsze. Sieć Kaufland chce, aby jej klienci możliwie jak najwcześniej skorzystali na tych zmianach. Dlatego z myślą o konsumentach sieć w ramach akcji promocyjnej Ciach VAT obniża ceny wielu produktów jeszcze przed oficjalnym wejściem w życie zmian stawek VAT. Planowaną obniżką cen objętych zostanie ponad 3000 produktów. Oznacza to, że klienci Kauflandu będą korzystać z atrakcyjnych cen ponad miesiąc wcześniej przed wejściem w życie przepisów o zmianie VAT.

W ramach akcji promocyjnej Ciach VAT klienci mogą skorzystać między innymi z szerokiej oferty wyrobów piekarniczych oraz słodyczy. Wafle Knoppers (opakowanie 3x25g) dostępne są już za 3,05 zł (wcześniej 3,59 zł), ciastka zbożowe Belvita (opakowanie 300 g) za 5,09 zł (5,99 zł przed obniżką), zaś paluszki Lajkonik 180/200 g za 2,95 zł (wcześniej 3,49 zł). Obniżka obejmie także wybrane rodzaje przypraw Prymat, które będzie można kupić już za jedyne 1,09 zł (20 groszy mniej niż przed obniżką cen, czy różne rodzaje musztardy Develey (kubek 210 g) za jedyne 0,85 zł za kubek 210 g (przed obniżką: 0,99 zł) czy 2,59 zł za słoik 350 g, który kosztował wcześniej 2,99 zł..

Niższe ceny produktów obowiązują już od 27 lutego. Szczegóły oferty dostępne są w gazetkach promocyjnych, natomiast pełna lista artykułów objętych obniżką cenową znajduje się na stronie www.kaufland.pl/ciach-vat.

Dane kontaktowe

Karina Galli, Justyna Kalinowska
38 Content Communication