Trwa wczytywanie danych

Kaufland Polska nagrodzony certyfikatem Top Employer Polska 2020

Wrocław, 3 lutego 2020 r.

Kaufland Polska zdobył tytuł Top Employer Polska 2020 przyznaną przez Top Employer Institute. Organizacja, podobnie jak przed rokiem, wyróżniła sieć marketów za zapewnienie pracownikom bardzo dobrych warunków do pracy i rozwoju.

Wdrażanie wysokich standardów HR i tworzenie możliwie najlepszego środowiska pracy oraz stawianie potrzeb pracowników na pierwszym miejscu - takie praktyki skutecznie wdrażają laureaci nagrody Top Employer, do których po raz kolejny dołączył Kaufland Polska. Czwarty rok z rzędu sieć została wyróżniona tytułem Top Employer Polska 2020 , a po raz drugi także Top Employer Europe 2020.

Aby organizacja została uznana za Top Employer, musi udowodnić, że poprzez wdrożenie wielu praktyk HR, pomaga wzbogacać świat pracy, dzięki czemu pracownicy mają zapewniony rozwój i doskonałe warunki pracy. Organizacje, które otrzymały certyfikat, są doskonałym przykładem zaangażowania w nieustanne doskonalenie praktyk HR i dbania o swoich pracowników – mówi David Plink, CEO Top Employers Institute.

Kwestionariusz najlepszych praktyk HR składa się z ponad 100 pytań, które obejmują aż 600 praktyk z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi. Instytut przyznając swoje wyróżnienia skupił się na takich obszarach jak pozyskiwanie talentów, planowanie zasobów ludzkich, szkolenia i rozwój, zarządzenie wynikami, rozwój umiejętności przywódczych, kariera i planowanie sukcesji, kultura oraz wynagrodzenia. Dobre praktyki stosowane w sieci Kaufland, która aktualnie zatrudnia w Polsce ponad 15 tysięcy pracowników, pozwoliły jej dołączyć do grona elitarnych organizacji ze 119 krajów świata wyróżnionych certyfikatem.

Pracownik na pierwszym miejscu

Sieć Kaufland podkreśla, że w polityce personalnej stawia na osoby już pracujące w sieci – obsadzając stanowiska w pierwszej kolejności w drodze awansu wewnętrznego. W przypadku rekrutacji zewnętrznych, sieć marketów koncentruje się zarówno na osobach doświadczonych, jak i tych, którzy to doświadczenie dopiero chcą zdobyć – studentów i absolwentów, którzy mogą skorzystać z Programu Absolwent, odbyć praktykę lub staż.

Korzyści dla zatrudnionych

W zakresie poziomu wynagrodzeń sieć cyklicznie zleca niezależnym instytucjom badawczym przegląd zarobków oraz świadczeń pozapłacowych oferowanych przez rynek. Na tej podstawie każdego roku dostosowuje poziom pensji i dodatkowych świadczeń. Wyniki ostatniego z badań potwierdziły, iż Kaufland jest obecnie jednym z trzech najatrakcyjniejszych pracodawców spośród analizowanych sieci handlowych.

Oprócz tego Kaufland oferuje liczne benefity socjalne obejmujące m.in. kartę sportową, ubezpieczenie medyczne i grupowe, dofinansowanie do wypoczynku, urlop sabbatical wyprawka dla maluszka.

INFORMACJA O TOP EMPLOYERS INSTITUTE

Top Employers Institute jest globalnym autorytetem w zakresie badania warunków pracy. Dzięki programowi certyfikacji Top Employers Institute organizacje biorące udział w programie, zostają poddane walidacji, zaś dzięki otrzymaniu certyfikatu mogą wzmocnić swój status pracodawcy z wyboru. Top Employers Institute został założony ponad 28 lat temu i certyfikował ponad 1600 organizacji w 119 krajach/regionach. Certyfikowani Top Employers pozytywnie wpływają na życie ponad 6  milionów pracowników na całym świecie.

Top Employers Institute “for a better world of work”

www.top-employers.com

Dane kontaktowe

Karina Galli, Justyna Kalinowska
38 Content Communication