Trwa wczytywanie danych

Kaufland wprowadził kasę pierwszeństwa dla seniorów

Wrocław, 24 marca 2020 r.

Od wtorku 24 marca br. we wszystkich marketach sieci Kaufland wydzielone zostały specjalne kasy pierwszeństwa dla osób 65+. Osoby starsze będą w niej obsługiwane poza kolejnością, dzięki czemu szybciej zrobią najpotrzebniejsze zakupy i unikną oczekiwania w kolejce.
 
W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo starszych  klientów, którzy znajdują się w grupie ryzyka w związku z panującą epidemią koronawirusa, sieć Kaufland wprowadziła dodatkowe rozwiązanie. Od wtorku 24 marca br. w sklepach Kaufland funkcjonują kasy pierwszeństwa dla seniorów. Specjalnie oznaczone kasy są dostępne w każdym z 220 marketów sieci. Może z nich skorzystać każdy klient, ale osoby starsze są obsługiwane poza kolejnością, jeżeli tylko zgłoszą taką potrzebę.
 
Mamy świadomość, że w obecnej sytuacji epidemiologicznej codziennie wykonywane czynności mogą stanowić dodatkowe wyzwanie dla osób starszych. Mając to na uwadze, zdecydowaliśmy się wprowadzić rozwiązanie, które pozwoli seniorom zrobić zakupy szybciej i wygodniej, a tym samym ograniczy ewentualny stres z tym związany – mówi Maja Szewczyk z Działu Komunikacji Korporacyjnej sieci Kaufland.
 
To kolejne rozwiązanie, na które w ostatnim czasie zdecydował się Kaufland w związku z epidemią koronawirusa. Sieć m.in. zintensyfikowała regularne działania dotyczące czystości i dezynfekcji, wyposażyła sklepy w specjalne stacje do odkażania z płynem dezynfekującym i chusteczkami nawilżającymi oraz rozpoczęła sprzedaż pieczywa pakowanego w szczelnie zamkniętych torebkach. Ponadto w sklepach przypomina się o zachowaniu bezpiecznej odległości, co ułatwiają strefy wyznaczone za pomocą kolorowych taśm. W sklepach montowane są także szyby pleksi dla pracowników kas oraz punktu informacyjnego, a klienci zachęcani są do korzystania z płatności zbliżeniowych.  

Dane kontaktowe

Karina Galli, Justyna Kalinowska
38 Content Communication