Trwa wczytywanie danych

Kaufland wsparł strażaków walczących z pożarem Biebrzańskiego Parku Narodowego

Wrocław, 24 kwietnia 2020 r.

Kaufland we współpracy z Fundacją Sensoria udzielił wsparcia strażakom, którzy zmagają się z żywiołem i  próbują ugasić pożar największego polskiego parku narodowego. Sieć przekazała na rzecz mundurowych produkty spożywcze, których aktualnie potrzebują.

Pożar Biebrzańskiego Parku Narodowego trwa od niedzieli 19 kwietnia br. Ogień trawi lasy, torfowiska i bagienne łąki – objął już ok. 6 tysięcy hektarów powierzchni parku. Z żywiołem walczą strażacy, którym we współpracy z Fundacją Sensoria wsparcia udzielił Kaufland. Sieć marketów przekazała na rzecz ratujących park strażaków produkty spożywcze, które przedstawiciele fundacji odebrali w jednym z warszawskich sklepów Kaufland.

Doceniamy ogromne zaangażowanie strażaków, którzy robią wszystko, by uratować wyjątkowy skarb natury jakim jest Biebrzański Park Narodowy. Ich poświęcenie zasługuje na największe uznanie. Cieszymy się, że mogliśmy udzielić strażakom symbolicznej pomocy, przekazując im nasze produkty – mówi Agnieszka Kotlińska, ekspert ds. CSR w sieci Kaufland.

Biebrzański Park Narodowy zajmuje powierzchnię ok. 59 tys. hektarów i jest największym parkiem narodowym w Polsce. Na jego terenie znajdując się zbiorowiska wodne, torfowiskowe i bagienne, a torfowiska i zbiorowiska leśne będące siedzibą wielu rzadkich gatunków zwierząt.

Dane kontaktowe

Karina Galli, Justyna Kalinowska
38 Content Communication