Trwa wczytywanie danych

Rozpocznij karierę w Kauflandzie – trwa rekrutacja do programu praktyk letnich

Wrocław, 27 maja 2020 r.

Kaufland rozpoczął rekrutację do corocznych praktyk letnich dla studentów. Program ma na celu umożliwić młodym ludziom zdobywanie wiedzy i doświadczenia zawodowego we wrocławskiej centrali lub w jednym z centrów dystrybucji Kaufland Polska.

Tegoroczny program praktyk letnich Kauflandu rozpocznie się 1 lipca i będzie trwał do końca września br. Dzięki różnorodnej ofercie praktyki skierowane są do studentów i absolwentów praktycznie każdego kierunku studiów. W tym roku Kaufland daje możliwość rozwoju pod okiem ponad 30 doświadczonych menedżerów w dziesięciu obszarach, takich jak: zakup, koordynacja promocji, business intelligence, IT, finanse i rachunkowość, zaopatrzenie, zarządzanie nieruchomościami, rekrutacja i marketing personalny, relacje pracownicze i marketing.

Najwięcej miejsc praktyk czeka na studentów i absolwentów w Departamencie Zakupu, który jest jednym z kluczowych obszarów dla tak dużej sieci handlu detalicznego jak Kaufland. Osoby odbywające praktykę w tym departamencie będą miały możliwość poznania, jak w rzeczywistości wygląda proces budowania asortymentu – od przygotowywania analiz konkurencji i planowania zamówień, poprzez wyszukiwanie nowych dostawców, aż po naukę pracy w środowisku SAP.

Letnie praktyki w sieci Kaufland to okazja do uzupełnienia zdobytej podczas studiów wiedzy o nowe, realne umiejętności i dodatkowe kompetencje. Jest to również szansa, by zawrzeć pierwsze znajomości branżowe i uczyć się od doświadczonych specjalistów – mówi Małgorzata Ławnik, Dyrektor Pionu Personalnego Kaufland Polska. – Zatrudnianie młodych ludzi w ramach praktyk daje naszej firmie możliwość poznania najmłodszego pokolenia, które już niedługo wejdzie na rynek pracy, wnosząc nań nowe pomysły i młodzieńczą kreatywność.

Aby skorzystać z możliwości odbycia praktyk w centrali Kaufland Polska, należy przejść pomyślnie proces rekrutacyjny, który jest dwustopniowy. Po wstępnej analizie aplikacji, sprawdzającej kierunek studiów, dotychczasowe doświadczenie i wymagane kompetencje, kandydaci otrzymują zadanie do opracowania w formie case study. Wykonane zadania przekazywane są następnie do menedżerów w poszczególnych obszarach, którzy po szczegółowej analizie wybierają najlepszych kandydatów. Drugim etapem rekrutacji jest rozmowa z menedżerami, która odbywa się w trybie zdalnym lub w centrali firmy. Rekrutacja do programu praktyk w centrach dystrybucyjnych jest jednostopniowa i opiera się na analizie aplikacji i rozmowie z menedżerami.

Na najlepszych czeka umowa o praktykę absolwencką, trzy miesiące wyjątkowych, zawodowych wyzwań i atrakcyjne wynagrodzenie. Ale na tym nie koniec. Oprócz odpowiednio przygotowanego wdrożenia, warsztatów i ciekawych projektów Kaufland przygotował również konkurs, w którym praktykanci będą mogli podzielić się swoimi pomysłami na usprawnienie procesów w firmie. Zwycięzcy otrzymają nagrody finansowe i rzeczowe, a przede wszystkim zyskają możliwość zaprezentowania swoich innowacji przed kadrą zarządzającą.

Program praktyk Kaufland Polska od pierwszych dni cieszy się ogromną popularnością wśród kandydatów – w ciągu zaledwie kilku dni napłynęło ponad 650 zgłoszeń.

Rekrutacja trwa do 2 czerwca br. Szczegółowe informacje na temat praktyk dostępne są na stronie internetowej.

Dane kontaktowe

Karina Galli, Justyna Kalinowska
38 Content Communication