Trwa wczytywanie danych

W tych 10 szkołach Kaufland dofinansuje remont stołówek – znamy laureatów konkursu „Stołówka z klasą”

Wrocław, 22 maja 2020 r.

Zakończył się organizowany przez Kaufland konkurs plastyczny „Stołówka z klasą”, w którym szkoły rywalizowały o odnowienie jadalni. W internetowym głosowaniu wyłoniono 10 najciekawszych prac. Każda zwycięska szkoła przygotowuje obecnie plan remontu stołówki, której modernizację dofinansuje Kaufland.

W konkursie „Stołówka z klasą” zorganizowanym przez sieć Kaufland wzięły udział szkoły, które nie uzyskały dofinansowania na poprawę standardu stołówek w ramach rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu”. Konkurs polegał na przygotowaniu przez uczniów prac plastycznych pokazujących dobre nawyki żywieniowe –  była to dla nich doskonała okazja do integracji, realizacji wspólnego celu oraz refleksji na temat zdrowego odżywiania.

Do konkursu zgłoszono ponad 100 prac, a jury złożone z pracowników sieci, kierując się zgodnością z tematem i estetyką projektów, wybrało 30 z nich, które przeszły do kolejnego etapu konkursu. Wyróżnione prace opublikowano na specjalnej stronie: www.stolowkazklasa.pl, na której internauci mogli głosować na najlepsze ich zdaniem projekty. Łącznie oddano ponad 75 tys. głosów -  na ich podstawie wyłoniono 10 zwycięskich szkół, którym sieć Kaufland pomoże wyremontować stołówki.

Cieszymy się, że nasz konkurs poświęcony tematyce zdrowego odżywiania spotkał się z dużym zainteresowaniem ze strony szkół w całej Polsce. Wierzymy, że organizując tego typu akcje, przyczyniamy się do kształtowanie dobrych nawyków żywieniowych u najmłodszych, a uczniowie zwycięskich szkół będą mogli czuć się w swoich szkolnych jadalniach przyjemnie i komfortowo - mówi Agnieszka Kotlińska, ekspert ds. CSR w Kaufland Polska.

Jednym z warunków otrzymania nagrody jest przedłożenie sieci planu remontu stołówek, nad którym obecnie pracują zwycięskie szkoły. Następnie każda z nich przystąpi do prac modernizacyjnych, aby już z początkiem nowego roku szkolnego uczniowie spożywali posiłki w odnowionych stołówkach.

 

"Stołówka z klasą“ - lista zwycięskich szkół:

  • Szkoła Podstawowa nr 1 w Ostrowie Wielkopolskim
  • Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 2 we Wrześni
  • Szkoła Podstawowa nr 5 w Biłgoraju
  • Szkoła Podstawowa nr 14 w Krośnie
  • Szkoła Podstawowa nr 50 w Warszawie
  • Szkoła Podstawowa nr 5 w Lęborku
  • Szkoła Podstawowa nr 8 w Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Cieszynie
  • Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Busku-Zdroju
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Kościerzynie
  • Szkoła Podstawowa nr 1 w Kutnie

Dane kontaktowe

Karina Galli, Justyna Kalinowska
38 Content Communication