Trwa wczytywanie danych

Kaufland rozwija własną sieć stacji ładowania samochodów elektrycznych

Wrocław, 10 czerwca 2020 r.

Dotychczas przy sklepach Kaufland w Suwałkach i Nowej Soli klienci mogli korzystać ze stacji ładowania samochodów elektrycznych, które powstały we współpracy z zewnętrznym operatorem. Sieć poszła o krok dalej i otworzyła własne stacje do ładowania w Poznaniu, Szczecinie i Zielonej Górze.

Pierwsze własne stacje ładowania samochodów elektrycznych Kaufland postawił przy sklepach w Poznaniu (Al. Solidarności 42), Zielonej Górze (ul. Lwowska 2) i Szczecinie (ul. Struga 29). Z każdej z nich mogą korzystać jednocześnie dwa pojazdy. Ładowarki są wyposażone w trzy popularne złącza, umożliwiające ładowanie wszystkich pojazdów elektrycznych zgodnych ze standardami: CHAdeMO, CCS oraz AC Type 2. A to oznacza obsługę większości marek samochodów elektrycznych dostępnych na europejskim rynku. Dzięki mocy wynoszącej 50 kW ładowarki są w stanie naładować baterię pojazdu nawet w 30 minut, a więc np. podczas zakupów w sklepie. Z wymienionych stacji można obecnie korzystać bezpłatnie.

Wspieranie elektromobilności wpisuje się w strategię CSR naszej sieci pod hasłem „Zróbmy to razem”, która obejmuje inicjatywy proekologiczne. Wierzymy, że nie emitujące szkodliwych spalin i nie powodujące hałasu auta elektryczne będą zyskiwać na popularności. Podobnie jak stacje ładowania udostępnione przy naszych sklepach – mówi Agnieszka Kotlińska, z Kaufland Polska.

Sieć planuje uruchomić kolejne trzy stacje we Wrocławiu przy ul. Legnickiej 62, Gdyni przy ul. Morskiej 82 oraz w Płocku przy ul. Gałczyńskiego 11. Rozwijając koncept stacji ładowania aut elektrycznych, Kaufland otwiera zarówno stacje własne, jak i we współpracy z GreenWay. Z tych ostatnich klienci sieci mogą korzystać przy marketach w Suwałkach oraz Nowej Soli.

Stawiając na stały rozwój konceptu stacji ładowania pojazdów elektrycznych, do końca marca 2021 r. Kaufland planuje udostępnić klientom łącznie kilkanaście nowych stacji.

Dane kontaktowe

Karina Galli, Justyna Kalinowska
38 Content Communication