Trwa wczytywanie danych

Kaufland rozpoczyna modernizację kolejnych sklepów

Wrocław, 3 sierpnia 2020 r.

Instalacja oświetlenia LED, montaż kas samoobsługowych, renowacja toalet dla klientów czy odświeżenie pomieszczeń socjalnych – to przykłady zmian, które Kaufland przeprowadza w ramach modernizacji sklepów. Prace rozpoczęto już w Brzegu i Świdniku.

Kaufland nieustannie podejmuje działania z myślą o wygodzie klientów. Na user experience wpływają m.in. modernizacje sklepów. W sierpniu br. sieć będzie przeprowadzać zmiany w 9 obiektach. Pierwsze prace modernizacyjne rozpoczęły się 3 sierpnia br. w sklepach w Brzegu oraz Świdniku, a w kolejnych tygodniach obejmą markety w Jeleniej Górze, Ełku, Chorzowie, Szczecinie, Żorach, Bełchatowie i Kaliszu. Ich zakończenie przewidziano na początek grudnia br.

Zakres przebudowy został dopasowany indywidualnie do każdego obiektu. Plan zakłada m.in. zmianę wystroju marketów, w tym malowanie ścian oraz montaż oznaczeń grup towarowych, dzięki którym poruszanie się po sklepie jest bardziej intuicyjne.   

Wymienione lub zmodernizowane zostaną także boksy kasowe, a w obiektach, w których dotychczas nie były dostępne, pojawią się kasy samoobsługowe. Obecnie rozwiązanie to funkcjonuje w ponad 70 sklepach sieci, do końca roku ma być dostępne w ok. 100 lokalizacjach. Ponadto asortyment zostanie dopasowany do potrzeb klientów, określonych na podstawie analizy ich dotychczasowych preferencji zakupowych. Klienci unowocześnionych marketów będą mogli skorzystać również z nowego standardu piekarni.

W wymienionych sklepach zostanie także przeprowadzona modernizacja toalet dla klientów, odświeżone zostaną również pomieszczenia socjalne dla pracowników oraz strefa najemców. Ponadto w wybranych marketach zaplanowano wymianę urządzeń chłodniczych, a także wymianę urządzeń do przyjmowania butelek lub instalację butelkomatów tam, gdzie ich do tej pory nie było, a funkcjonowała jedynie tzw. kasa butelkowa. Na tym nie koniec proekologicznych zmian – w modernizowanych lokalizacjach Kaufland planuje instalację oświatlenia LED zarówno wewnątrz obiektów, jak i na parkingach.

Planowane daty najbliższych modernizacji sklepów Kaufland:

 

  • Brzeg, ul. Władysława Łokietka 24 A (początek modernizacji 03.08.2020 r.)
  • Świdnik, ul. Krępiecka 3 (początek modernizacji 03.08.2020 r.)
  • Ełk, ul. Targowa 30 (początek modernizacji 10.08.2020 r.)
  • Jelenia Góra, Aleja Jana Pawła II 24 (początek modernizacji 10.08.2020 r.)
  • Szczecin, ul. Struga 29 (początek modernizacji 17.08.2020 r.)
  • Żory, ul. Okrężna 2 (początek modernizacji 17.08.2020 r.)
  • Chorzów, ul. Tadeusza Kościuszki 9 (początek modernizacji 24.08.2020 r.)
  • Bełchatów, ul. Budryka 69 (początek modernizacji 24.08.2020 r.)
  • Kalisz, ul, Podmiejska 20 (początek modernizacji 24.08.2020 r.)

Dane kontaktowe

Karina Galli, Justyna Kalinowska
38 Content Communication