Trwa wczytywanie danych

Usługa tax free we wszystkich sklepach Kaufland

Wrocław, 10 sierpnia 2020 r.

Kaufland rozwija usługę tax free. Od 10 sierpnia br. obywatele spoza Unii Europejskiej mogą skorzystać z możliwości zwrotu podatku VAT za zakupy zrobione w sklepach Kaufland w całej Polsce.

Do tej pory usługa tax free była dostępna w wybranych sklepach sieci, zlokalizowanych głównie we wschodniej części Polski. Od poniedziałku 10 sierpnia br. można z niej korzystać już we wszystkich 224 marketach Kaufland w Polsce.

Usługa skierowana jest do osób, które nie mają stałego miejsca zamieszkania na terytorium Unii Europejskiej. Chcąc z niej skorzystać, klient po zrobieniu zakupów za minimum 200 zł powinien udać się z paragonem oraz paszportem do punktu informacyjnego, gdzie otrzyma wypełniony przez pracownika specjalny formularz. Po spełnieniu warunków zwrotu określonych w ustawie środki wypłacane są w placówkach międzynarodowej firmy Global Blue, z którą współpracuje Kaufland.

Rozwijając naszą ofertę i usługi dążymy do tego, aby odpowiadały na różne potrzeby naszych klientów, a także umożliwiały im osiągnięcie realnych korzyści finansowych. Dlatego też zdecydowaliśmy się na współpracę z Payback, akcję „Ciach VAT”, a teraz rozwinięcie usługi tax free. Dzięki temu już w każdym naszym sklepie będzie można otrzymać stosowny formularz, a tym samym łatwiej dopełnić formalności związanych ze zwrotem podatku − mówi Maja Szewczyk, dyrektor Działu Komunikacji Korporacyjnej Kaufland Polska.

Dane kontaktowe

Karina Galli, Justyna Kalinowska
38 Content Communication