Trwa wczytywanie danych

Kaufland włączył się w zbiórkę żywności Caritas „Tak. Pomagam!”

Wrocław, 25 września 2020 r.

W piątek i sobotę 25 i 26 września br. w wybranych sklepach Kaufland  będzie mieć miejsce kolejna edycja zbiórki żywności „Tak. Pomagam!”, organizowanej we współpracy z Caritas. Inicjatywę mogą wesprzeć klienci 69 marketów biorących udział w akcji.

Klienci sklepów Kaufland mogą podzielić się jedzeniem, wkładając je do specjalnych koszy na żywność oznaczonych plakatami „Tak. Pomagam!”. Organizatorzy zbiórki apelują o wkładanie do nich przede wszystkim produktów o długim terminie ważności. Te trafią następnie do najbardziej potrzebujących – osób chorych, starszych, samotnie wychowujących dzieci czy rodzin wielodzietnych.

Cieszymy się, że po raz kolejny możemy wziąć udział w tej jakże ważnej i szlachetnej akcji. Klienci odwiedzający nasze sklepy zawsze chętnie angażują się w pomoc osobom potrzebującym, zwłaszcza gdy chodzi o zbiórki żywności – w końcu dzieleni się posiłkiem to prosty, a tak wiele znaczący wyraz troski. Wierzymy, że również teraz pokażemy, jak wiele możemy zrobić razem – mówi Agnieszka Kotlińska, ekspert ds. CSR w Kaufland Polska.

Tegoroczna akcja to nie pierwszy przykład współpracy Kaufland i Caritas. Podczas zbiórki w grudniu 2019 r.  w sklepach sieci udało się zebrać ponad 20 tys. kilogramów żywności m.in. bakalii, mąki, cukru, konserw mięsnych i warzywnych, oleju, mąki czy słodyczy.

„Tak. Pomagam!” – zbiórka żywności Kaufland i Caritas 25-26 września 2020 r. - lista marketów, biorących udział w akcji  

Dane kontaktowe

Karina Galli, Justyna Kalinowska
38 Content Communication