Trwa wczytywanie danych

Dzięki Kaufland uczniowie zwycięskich szkół mają „Stołówki z klasą”

Wrocław, 24 września 2020 r.

Konkurs „Stołówka z klasą” organizowany przez sieć Kaufland dobiegł końca. Zgodnie z jego założeniem każda wygrana szkoła otrzymała 60 tys. zł. Pieniądze zostały przeznaczone na remont stołówek, z których już od początku września korzystają uczniowie dziesięciu zwycięskich placówek.

Prawidłowe odżywianie, w tym regularne spożywanie posiłków, jest podstawą zdrowego trybu życia, szczególnie w okresie dorastania. Aby zwrócić uwagę dzieci na ten aspekt oraz pomóc szkołom w stworzeniu komfortowych warunków, w których uczniowie spożywają posiłek, Kaufland zorganizował konkurs pt. „Stołówka z klasą”. Zostały do niego zaproszone wybrane placówki, które w 2019 roku nie uzyskały dofinansowania na poprawę standardu stołówek w ramach rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu”, zaplanowanego na lata 2019-2023”. Zwycięskie szkoły wybrali internauci, którzy oddawali swoje głosy na najlepszą pracę plastyczną promującą prawidłowe nawyki żywieniowe.

Zakres przeprowadzonych prac różnił się w zależności od potrzeb danej szkoły. W odrestaurowanych stołówkach m.in. odmalowano ściany i sufity, wymieniono oświetlenie oraz drzwi czy zamontowano rolety okienne lub żaluzje. Ponadto część szkół zdecydowała się na zakup nowych stolików i krzeseł.

Laureatami konkursu „Stołówka z klasą” zostały następujące placówki:

  • Szkoła Podstawowa nr 1 w Ostrowie Wielkopolskim,
  • Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 2 we Wrześni,
  • Szkoła Podstawowa nr 5 w Biłgoraju,
  • Szkoła Podstawowa nr 14 w Krośnie,
  • Szkoła Podstawowa nr 50 w Warszawie,
  • Szkoła Podstawowa nr 5 w Lęborku,
  • Szkoła Podstawowa nr 8 w Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Cieszynie,
  • Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Busku-Zdroju,
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Kościerzynie,
  • Szkoła Podstawowa nr 1 w Kutnie.
Uczniowie spędzają w szkole sporą część dnia, dlatego dbamy o zapewnienie im jak najlepszych warunków zarówno w czasie nauki, jak i przerw, podczas których spożywają posiłki. Z tego też względu już od jakiegoś czasu myśleliśmy o remoncie stołówki, co wiązało się ze sporym nakładem finansowym.  Konkurs „Stołówka z klasą” organizowany przez sieć Kaufland był odpowiedzią na nasze potrzeby, dlatego przystąpiliśmy do niego z wielkim entuzjazmem. Dzięki wygranej i pomocy finansowej, jaką otrzymaliśmy, nasi uczniowie mogą cieszyć się odnowioną stołówką szkolną i spożywać posiłek w komfortowych warunkach  – mówi Jarosław Breza, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Kościerzynie.

Promowanie zdrowych nawyków żywieniowych, a także zaangażowanie na rzecz lokalnych społeczności to główne filary naszej społecznej odpowiedzialności biznesu. Cieszymy się, że organizując konkurs „Stołówka z klasą” skłoniliśmy uczniów do refleksji nt. sposobu odżywiania oraz pomogliśmy stworzyć im komfortowe warunki, w jakich spożywają posiłki – mówi Agnieszka Kotlińska, ekspert ds. CSR w Kaufland Polska.

 

Dane kontaktowe

Karina Galli, Justyna Kalinowska
38 Content Communication