Trwa wczytywanie danych

Razem przeciwko tworzywom sztucznym − Kaufland członkiem Polskiego Paktu Plastikowego

Wrocław, 10 września 2020 r.

10 września w Polsce powołano Polski Pakt Plastikowy, który stał się jednocześnie częścią międzynarodowej inicjatywy Plastics Pact network Fundacji Ellen MacArthur. Celem Paktu jest współpraca międzysektorowa w zakresie wykorzystywania tworzyw sztucznych i stworzenia gospodarki o obiegu zamkniętym. Jednym z członków inicjatywy jest sieć handlowa Kaufland Polska, która poczyniła już konkretne kroki w walce z plastikiem.

Pakt Przeciwko Plastikowi

Polski Pakt Plastikowy to międzysektorowa inicjatywa, która stawia sobie za cel zmianę sposobu obecnego modelu wykorzystywania tworzyw sztucznych w opakowaniach na polskim rynku w kierunku gospodarki obiegu zamkniętego. Wspólne cele strategiczne zostały ogłoszone 10 września br. Tego dnia Polski Pakt Plastikowy oficjalnie dołączył również do światowej inicjatywy Plastics Pact Network Fundacji Ellen MacArthur. W kolejnych latach członkowie porozumienia będą promować rozwiązania zmierzające do realizacji celów Paktu oraz zachęcać inne firmy do podjęcia dobrowolnych zobowiązań w tym zakresie.

Kaufland w walce z plastikiem

Jednym z członków Polskiego Paktu Plastikowego jest sieć Kaufland Polska, która od 2018 r. realizuje międzynarodową strategię Grupy Schwarz REset Plastic. Zgodnie z jej założeniem do 2025 r. zużycie tworzyw sztucznych zostanie zredukowane o co najmniej 20%, a 100% opakowań w marek własnych w jak największym stopniu będą nadawały się do recyklingu.

Wśród rozwiązań, które przyczyniły się do redukcji zużycia plastiku, wymienić należy m.in. wielorazowe woreczki na owoce i warzywa czy też zastąpienie jednorazowych toreb zakupowych torbami wielorazowego użytku. Sieć modyfikuje także opakowania marek własnych, m.in. eliminując tworzywo sztuczne tam, gdzie to możliwe lub optymalizując je w taki sposób, aby mogły być ponownie wykorzystane. Przykładem tego jest rezygnacja z wieczek przy napojach marki własnej K-to go, zastosowanie recyklatu w butelce oleju słonecznikowego marki K-Classic czy też zastąpienie czarnego plastiku tworzywem o większym stopniu recyklingowalności w środkach czystości marki K-Classic.

Przystępując do Polskiego Paktu Plastikowego, Kaufland wniesie swoje dotychczasowe doświadczenie w walce z plastikiem oraz będzie podejmował kolejne działania w trosce o środowisko.

Więcej informacji o Pakcie i realizowanych przez Kaufland inicjatywach w zakresie redukcji plastiku dostępnych jest na stronach: www.paktplastikowy.pl oraz TUTAJ.

Dane kontaktowe

Karina Galli, Justyna Kalinowska
38 Content Communication