Trwa wczytywanie danych

Kolejne młode talenty w strukturach sieci Kaufland − podsumowanie programu praktyk letnich

Wrocław, 30 września 2020 r.

Ponad 1000 kandydatów, 28 uczestników, trzy miesiące inspirujących projektów, wyzwań i konkursów z nagrodami. Zakończyła się kolejna edycja letnich praktyk Kaufland. Sześciu uczestników programu będzie kontynuować karierę w strukturach sieci.

Realizowany co roku przez Kaufland program praktyk letnich to wyjątkowa możliwość dla młodych ludzi – studentów i absolwentów uczelni wyższych – aby zdobyć wiedzę i pierwsze doświadczenie zawodowe w międzynarodowej korporacji.

Tegoroczna edycja praktyk cieszyła się szczególnie dużym zainteresowaniem kandydatów – do programu zgłosiło się ponad 1000 osób z całej Polski. Ostatecznie szansę na naukę nowych umiejętności otrzymały 22 osoby we wrocławskiej centrali sieci oraz 6  w centrach dystrybucyjnych Kaufland. Sześciu praktykantów będzie kontynuowało pracę w strukturach sieci.

Cieszy nas, że zainteresowanie letnią edycją praktyk w naszej firmie było tak duże. To pokazuje, jak cenna dla młodych ludzi jest możliwość zdobycia doświadczenia i praktycznych umiejętności w firmie znanej i o ugruntowanej pozycji na rynku. Chętnie dzielimy się z nimi swoją wiedzą, ponieważ jesteśmy świadomi, że to właśnie od przyszłych kadr będzie zależeć dalszy sukces naszej firmy. Część praktykantów zdecydowała się na rozpoczęcie kariery zawodowej właśnie w Kauflandzie, co świadczy o dużych możliwościach rozwoju, jakie oferujemy młodym ludziom – mówi Małgorzata Ławnik, dyrektor Pionu Personalnego Kaufland Polska.

Cenna zawodowa lekcja

Uczestnicy praktyk przez ostatnie trzy miesiące stawiali pierwsze zawodowe kroki u boku doświadczonych pracowników Kaufland z takich działów, jak: HR, zaopatrzenie, zakup, koordynacja promocji, IT, finanse i rachunkowość, marketing czy zarządzanie nieruchomościami. Oprócz wykonywania codziennych obowiązków praktykanci brali udział w angażujących projektach i warsztatach - m.in. w wyzwaniu Market Challenge, w ramach którego podzieleni na grupy realizowali zadania związane z codziennym funkcjonowaniem sklepów czy w „grze miejskiej” w budynku centrali Kaufland, która pozwoliła im poznać bliżej pracowników firmy.

Nagrody dla kreatywnych

Uczestnicy praktyk mogli również zgłosić się do konkursu „Innowacje na wakacje” i przedstawić pomysły na optymalizację pracy. Z dziewięciu zgłoszonych prac sześć przeszło do finału. Wszyscy finaliści otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz kosze prezentowe, a autorzy trzech zwycięskich propozycji, najwyżej ocenionych przez ekspertów – doświadczonych pracowników Kaufland, również bony zakupowe o wartości 500 złotych (pozostała trójka finalistów otrzymała bony o wartości 100 złotych). Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 25 września br. na uroczystym spotkaniu podsumowującym tegoroczną edycję programu. Zwycięskie propozycje innowacji zostaną dokładnie przeanalizowane pod kątem możliwości implementacji.

Początek kariery w sieci

Dla sześciu uczestników programu letnie praktyki to dopiero początek zawodowej przygody w Kauflandzie. Jednym z nich jest Katarzyna Durczak, studentka psychologii na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Podczas praktyk letnich organizowanych przez sieć Kaufland mogłam przekonać się, jak wygląda praca w międzynarodowej korporacji, w szczególności w obszarze HR. Przez ten czas nauczyłam się jak promować markę, na czym opiera się employer branding, poznałam też wspaniałych ludzi. Miałam też szansę doskonalić kompetencje miękkie, które są szczególnie ważne np. w trakcie rozmowy rekrutacyjnej. Z praktyk wyniosłam naprawdę wiele, dlatego cieszę się, że to nie koniec mojej przygody z firmą Kaufland. Teraz dołączam do programu stażowego Absolwent, gdzie zamierzam rozwijać się w kierunku, który pozwoli mi na kreowanie mojej kariery i marki osobistej – mówi Katarzyna Durczak.

Realizowany przez Kaufland program Absolwent jest skierowany do absolwentów wszystkich kierunków studiów bezpośrednio po ich zakończeniu lub mających krótkie doświadczenie zawodowe. Uczestnicy programu przez 12 miesięcy poznają szczegółowo specyfikę pracy w Kauflandzie, otrzymują wynagrodzenie i zyskują szansę na zdobycie wiedzy we wszystkich obszarach funkcjonowania marketu. Program może być przepustką  do stałego zatrudnienia i awansu wewnętrznego, jak również jest szansą na realizację interesujących zadań, uczestnictwo w projektach, rozwój kompetencji fachowych oraz miękkich.

Dane kontaktowe

Karina Galli, Justyna Kalinowska
38 Content Communication