Trwa wczytywanie danych

Gotowa do upieczenia kaczka z farszem z kaszą i grzybami w ofercie Kaufland

Wrocław, 5 listopada 2020 r.

Oferta marketów Kaufland została wzbogacona o kaczkę faszerowaną kaszą i grzybami. Nawiązujący do tradycyjnych polskich smaków produkt marki własnej – K-Stąd Takie Dobre! – jest gotowy do upieczenia i nie wymaga specjalnego przygotowania.

Polska to obecnie drugi co do wielkości rynek hodowli kaczek w całej Unii Europejskiej. Tylko w pierwszej połowie 2020 roku w naszym kraju wyprodukowano ponad 36 tys. ton mięsa kaczego[1]. Wzrost produkcji sprawia, że ten uznawany za najszlachetniejszy rodzaj drobiu wraca do mody i coraz częściej pojawia się na polskich stołach.

Pieczona kaczka zagościła u nas już w XI wieku. Mimo bogatej historii, często można spotkać się
z przekonaniem, że przygotowanie tego dania to skomplikowany i czasochłonny proces. Tymczasem dostępny w ofercie Kaufland produkt wystarczy tylko wyjąć z kartonowego opakowania i włożyć  wstawić do piekarnika – kaczka umieszczona jest w specjalnym rękawie przeznaczonym do pieczenia.

Kaczka to bogate źródło białka, ale nie tylko. Jej mięso dostarcza organizmowi także liczne witaminy i minerały (m.in. witaminę A, witaminy z grupy B, potas, fosfor, magnez, żelazo, cynk i wapń). Dodatkowo profil kwasów tłuszczowych zawartych w kaczce jest korzystniejszy od tego występującego w innych mięsach i wyróżnia się większą ilością nienasyconych kwasów tłuszczowych korzystnych dla zdrowia. Co prawda mięso kaczki jest bardziej kaloryczne od mięsa kurczaka czy indyka, jednak spożywane w rozsądnych ilościach cieszy podniebienie bez wyrzutów sumienia[2].

Kaczka z farszem z kaszą i grzybami K-Stąd Takie Dobre! (10,99 zł za kilogram) jest dostępna w sklepach Kaufland od 05.11 do 10.11 lub do wyczerpania zapasów. Kaczka znajduje się już w folii do pieczenia – wystarczy ją wyjąć z kartonowego opakowania i wstawić do piekarnika. Produkt jest opatrzony promowanym przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi znakiem „Produkt Polski”.  

[1] Analiza Krajowej Izby Producentów Drobiu i Pasz (www.kipdip.org.pl)

[2] https://dobrydrob.pl/ - portal prowadzony przez Krajową Radę Drobiarstwa - Izbę Gospodarczą w Warszawie

Dane kontaktowe

Karina Galli, Justyna Kalinowska
38 Content Communication