Materiały prasowe Kaufland

Rozpocznij swoją karierę z Kaufland – dołącz do programu stażowego Absolwent

Kaufland po raz kolejny otwiera drzwi dla młodych talentów, ogłaszając otwarcie rekrutacji do programu stażowego Absolwent. W tym roku do dwóch wybranych departamentów sieć poszukuje łącznie siedmiu stażystów, którzy otrzymają możliwość zdobycia cennego doświadczenia zawodowego i rozwoju w strukturach międzynarodowej firmy handlowej. Rozpoczęcie praktyk zaplanowane jest na 1 października br.

Materiały prasowe Kaufland

Kaufland inwestuje w zieloną energię

Kaufland intensywnie rozwija nowoczesne i energooszczędne narzędzia. Firma od lat korzysta z zielonej energii do zasilania wszystkich placówek, a teraz intensyfikuje swój wkład w rozbudowę i promocję proekologicznych rozwiązań. Do końca roku detalista planuje uruchomić 191 stacji ładowania pojazdów oraz 38 instalacji fotowoltaicznych, które docelowo mają pojawić się na dachach marketów sieci.

Materiały prasowe Kaufland

Kaufland Marketplace startuje w Polsce już 7 sierpnia

Kilka miesięcy temu Kaufland poinformował o planowanym wejściu swojej platformy marketplace do Polski. Dziś znany jest już termin premiery tego rozwiązania – ruszy 7 sierpnia pod domeną Kaufland.pl. Na klientów czeka ponad 2000 zarejestrowanych sprzedawców. Już od pierwszego dnia funkcjonowania platformy polscy konsumenci zyskają dostęp do milionów produktów w ponad 6400 kategoriach.

Materiały prasowe Kaufland

Kaufland w plebiscycie na najlepszy produkt MSC 2024

Sieć marketów Kaufland ogłasza swój udział w plebiscycie na najlepszy produkt MSC 2024, organizowanym przez Marine Stewardship Council, zgłaszając do konkursu kostki z filetów z mintaja marki własnej K-Classic. Detalista od lat angażuje się w promowanie zrównoważonego rybołówstwa oraz ochronę bioróżnorodności mórz i oceanów oraz edukuje klientów na temat certyfikatu MSC, za co został już wyróżniony nagrodą specjalną MSC.

Materiały prasowe Kaufland

Smaki nostalgii w nowej kampanii sieci Kaufland

Kaufland rusza z nową kampanią 360 pod nazwą „Smak nostalgii w Kauflandzie”, w której zabiera klientów w beztroskie lata dziewięćdziesiąte. Odwołując się do pozytywnych emocji i skojarzeń, jakie budzi epoka sprzed trzech dekad, Kaufland chce przyciągnąć różne pokolenia, przypominając klasyki i ówczesne trendy, które wszyscy kochamy i do których z nostalgią lubimy wracać.

Materiały prasowe Kaufland

Czas na letnie praktyki – tak wyglądają w Kaufland

W poniedziałek 1 lipca rozpoczęły się trzymiesięczne, letnie praktyki w sieci Kaufland. Do programu wybrane zostały łącznie 32 osoby, które do końca września będą zdobywać doświadczenie w kilkunastu departamentach w centrali oraz w centrach dystrybucyjnych sieci. Oprócz codziennych zadań praktykanci będą również zespołowo pracować nad konkursowymi projektami, których wyniki zaprezentują pod koniec stażu.

Materiały prasowe Kaufland

Kaufland wśród liderów "Rankingu ESG. Odpowiedzialne Zarządzanie"

Sieć marketów Kaufland zajęła trzecie miejsce w kategorii „handel” oraz 14 w zestawieniu ogólnym osiemnastej edycji „Rankingu ESG. Odpowiedzialne Zarządzanie”. Poprzeczka w tegorocznym wydaniu konkursu była postawiona wysoko – udział wzięło blisko 70 firm, a w przygotowaniu ankiety aktywnie uczestniczyła specjalnie powołana Rada Naukowa Rankingu ESG, w skład której weszli eksperci Akademii Leona Koźmińskiego i jej partnerów Climate Leadership UNEP/GRID i Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Materiały prasowe Kaufland

Kaufland najlepszym Marketem Roku wśród dużych formatów

Kaufland zdobył prestiżowy tytuł „Market Roku 2024” w kategorii Duży Format. O przyznaniu tego wyjątkowego wyróżnienia zdecydowało ponad 1000 osób związanych z branżą retail. Nagroda świadczy o niezwykłej przedsiębiorczości sieci Kaufland i umiejętności dostosowania się do potrzeb zakupowych konsumentów.

Więcej informacji prasowych

Kontakt dla mediów

38 Content Communication
Paulina Wróbel
Justyna Kalinowska

nr. tel. +48 502 457 549 lub +48 512 084 442
biuro.prasowe@kaufland.pl