Trwa wczytywanie danych

Nasze wyróżnienia

Pracujemy dla naszych Klientów i to dla nich osiągamy najlepsze wyniki. W naszej branży konkurujemy zarówno na rynkach lokalnych, jak i na rynku międzynarodowym. Porównujemy się z najlepszymi w kategoriach: Produkty, Ochrona Środowiska, Innowacje, Pracownicy oraz Prezentacja towaru, Obsługa i Sprzedaż. Nasze osiągnięcia zostały docenione – prosimy o zapoznanie się z naszymi wyróżnieniami!

Produkty

Stawiamy na jakość i świeżość

Certyfikat Doceń Polskie

Cztery produkty marki własnej Kauflandu K-Classic zostały nagrodzone w programie "Doceń polskie". Artykuły dostępne wyłącznie w sklepach naszej sieci wyróżniono podczas XXII audytu żywności. Certyfikat mogą otrzymać tylko produkty, które spełniają kryteria określone w regulaminie programu.

Wśród wyróżnionych artykułów znalazły się: 

 • K-Classic Serek homogenizowany naturalny, 
 • K-Classic Serek homogenizowany o smaku waniliowym, 
 • K-Classic Twaróg sernikowy,
 • K-Classic Kiełbasa pieczona.

Kluczowe znaczenie podczas oceny produktów mają atestacje. W ich trakcie żywność jest sprawdzana przez doświadczone jury programu decydujące o przyznaniu godła promocyjnego.


Prezentacja firmy

Wszystko, co najlepsze dla naszych klientów

Jesteśmy Top Employer 2020

Już po raz czwarty z rzędu zostaliśmy uhonorowani tytułem Top Employer, dołączając tym samym do grona prestiżowych organizacji, które oferują bardzo dobre warunki pracy, tworzą spójną kulturę organizacyjną oraz zapewniają pracownikom możliwości rozwoju zawodowego. Międzynarodowe badania prowadzone co roku przez Top Employers Institute wskazują czołowych globalnych pracodawców - tych, którzy dbają o talenty i ich rozwój na wszystkich szczeblach organizacji oraz dążą do ciągłego doskonalenia praktyk związanych z zatrudnieniem. Sednem procesu obowiązującego w projekcie Top Employers jest poddanie się szczegółowemu badaniu i spełnienie określonych w nim wysokich standardów. Dopiero to pozwala uzyskać certyfikację. Kompleksowe badanie warunków pracy, któremu zostaliśmy poddani, jest dodatkową gwarancją prawidłowego przebiegu procesu. Polityka zatrudnienia w firmie oceniana była w oparciu o następujące kryteria: strategia rozwoju talentów, planowanie zasobów ludzkich, wdrażanie nowych pracowników (on-boarding), szkolenia i rozwój, zarządzanie wynikami, rozwijanie umiejętności przywódczych, rozwój kariery i planowanie sukcesji, wynagrodzenia i świadczenia, kultura organizacyjna. Badanie potwierdziło wyjątkowe warunki pracy w naszej firmie, co zapewniło nam miejsce w elitarnej grupie certyfikowanych pracodawców Top Employers.

Blix Awards – Wybór Konsumentów 2020

Sieć Kaufland zdobyła pierwsze miejsce w kategoriach Promocja Roku oraz Prospołeczna Sieć Roku w programie branżowym „Blix Awards – Wybór Konsumentów". 

 • Kategoria „Prospołeczna sieć roku” - w obszarze hipermarketów

W kategorii „Prospołeczna Sieć Roku” konsumenci wybrali sieć handlową, która w ub.r. wykazywała najbardziej przyjazne podejście do klientów i prezentowała dodatkowe wartości, np. proekologiczne. Ankietowani zwracali uwagę też na to, czy dany podmiot prowadził działania wspierające swoich interesariuszy, związane m.in. ze Społeczną Odpowiedzialnością Biznesu. Odpowiedzi 84 tys. konsumentów były zbierane i analizowane przez ponad pół roku – w sumie konsumenci udzielili ok. 3 mln opinii na temat sieci handlowych.

W kategorii „Prospołeczna sieć roku” konsumenci odpowiadali na pytanie, która sieć handlowa w 2019 roku była, wg ich oceny, najbardziej prospołeczna. Pytano o to, która sieć miała najbardziej przyjazne podejście do konsumenta, w tym rzetelnie przedstawiała swoje oferty w gazetkach; czy ceny z gazetek na towarach zawsze zgadzały się z tymi przy kasie; ponadto czy sieć prezentowała dodatkowe wartości, np. proekologiczne i czy zawsze prowadziła jasną oraz czytelną politykę sprzedażową wobec swoich konsumentów.

 • Kategoria „Promocja roku” – w obszarze hipermarketów

W tej kategorii również przyznawano nagrody w oparciu o opinie klientów. Konsumenci w badaniu stwierdzili, że w Kauflandzie promocje były najlepiej zorganizowane – najbardziej przypadały im do gustu, były najatrakcyjniejsze. Brano pod uwagę najczęściej wykorzystywane rabaty i najlepsze okazje pod względem ceny, jakości produktu oraz innych potrzeb.

Organizatorem programu „Blix Awards – Wybór Konsumentów" jest Grupa BLIX, będąca operatorem największych na rynku aplikacji mobilnych agregujących promocje w obszarze konsumenckim (tj. BLIX, Zdrowe Zakupy i Qpony). 

Jakość Obsługi 2019

Kaufland po raz kolejny został doceniony przez konsumentów za najwyższą jakość obsługi i uhonorowany prestiżowym tytułem Gwiazda Jakości Obsługi 2019.

Jesteśmy jedną z najprzyjaźniejszych firm w Polsce

Nagroda stanowi potwierdzenie najwyższego poziomu dbałości o klienta. Wyróżnienie przyznają sami klienci, najpierw poprzez głosowanie w prowadzonym przez cały rok badaniu. Na podstawie ich opinii wyłaniane są marki, które biorą udział w dodatkowym badaniu ankietowym. Nagrodzono firmy z różnych branż, które otrzymały najwyższe oceny konsumentów. Tworzą one grono najprzyjaźniejszych dla konsumentów firm w Polsce i są postrzegane jako organizacje godne zaufania, w których klienci zawsze mogą liczyć na profesjonalną obsługę.

Kaufland został uhonorowany tytułem Gwiazda Jakości Obsługi już po raz kolejny, nasza sieć otrzymała wyróżnienie także w edycjach 2014-2018.

Misją programu organizowanego przez Polski Program Jakości Obsługi jest poprawa jakości handlu i usług w Polsce. Gwiazdy Jakości Obsługi zostały przyznane już po raz jedenasty.

Dobra Marka 2019

Wyróżnieniem, w którym zdobyliśmy podwójny tytuł, jest Dobra Marka.

Celem programu, który działa na rynku od 9 lat, jest wybór najlepszych marek, które cieszą się zaufaniem i renomą wśród konsumentów.

Analizie poddawane są:
- pozycja na rynku
- obecni i potencjalni klienci
- rozpoznawalność marki.

Oprócz tego przeprowadzane są badania konsumenckie. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Dobra Marka została przyznana nie tylko naszym nowym markom własnym -  Bevola, Kuniboo, Hip & Hopps, K-free, K-to go w kategorii Odkrycie Roku, ale całej marce Kaufland.

Laur Konsumenta 2019

W tym roku zdobyliśmy tytuł Laur  Konsumenta.

Celem tego ogólnopolskiego plebiscytu jest wyłonienie najpopularniejszych marek, produktów i usług w danej kategorii.

Opinie zbierane są drogą telefoniczną, a następnie na portalach internetowych przeprowadzane jest głosowanie, w którym użytkownicy mogą oddać jeden głos w każdej z kategorii. Korespondenci większością głosów uznali naszą sieć za najpopularniejszą na rynku i tym samym Kaufland zdobył Laur Konsumenta w kategorii Supermarkety.

Kaufland wśród najchętniej polecanych sieci handlowych w Polsce

Kaufland po raz kolejny znalazł się w gronie najsilniejszych marek w Polsce. Nasza sieć została uhonorowana prestiżowym tytułem Superbrands 2018.

O przyznaniu tytułów Superbrands 2018 zadecydowali konsumenci w ramach największego niezależnego badania marek w Polsce, zrealizowanego przez ARC Rynek i Opinia, na łącznej próbie ponad 10 tysięcy respondentów. Najważniejszym kryterium branym pod uwagę było polecanie marki, które jest wyrazem zaufania i uznania dla jej jakości. Badanie objęło prawie 2 tys. marek, a opinie konsumentów pozwoliły określić indeks siły marki i tym samym wyłonić najsilniejsze z nich. Wśród badanych marek znalazło się 29 sklepów spożywczo-przemysłowych.

Bycie jedną z trzech najchętniej polecanych sieci handlowych na coraz bardziej konkurencyjnym i wymagającym polskim rynku pokazuje, że nasz model biznesowy i rozwiązania dobrze odpowiadają na oczekiwania i potrzeby klientów - mówi Marcin Łojewski, Wiceprezes Zarządu Kaufland Polska.

Kaufland został uhonorowany tytułem Superbrands już po raz kolejny, nasza sieć otrzymała wyróżnienie także w edycjach 2016 i 2017.

Superbrands to międzynarodowa organizacja, działająca od ponad 20 lat w 80 krajach na całym świecie, a od 12 lat w Polsce.

Dobroczyńca Roku 2017

Dobroczyńca Roku to konkurs, który powstał, aby promować prospołeczne działania firm. W jego ramach, nieprzerwanie od 20 lat, nagradzane są przedsiębiorstwa angażujące się społecznie i wspierające organizacje pozarządowe. 

Kapituła Konkursu doceniła nasze działania na rzecz wiosek – w szczególności za:  

 • wsparcie finansowe i rzeczowe
 • organizację dedykowanych imprez i wydarzeń (Dzień Matki, Dzień Dziecka, mikołajki itp.)
 • bezpłatne udostępnienie powierzchni reklamowych
 • zbiórkę pieniędzy w naszych marketach (akcja "Skarbonka")
 • zaangażowanie naszych pracowników w wolontariat na rzecz Wiosek SOS oraz wewnętrzne inicjatywy i akcje charytatywne.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w projekty oraz oddanie głosu na naszą firmę.

Jakość Obsługi 2017

Nagroda przyznawana jest przez konsumentów tym firmom, które w najwyższym stopniu dbają o obsługę klientów, wywiązują się z przyjętych wobec nich zobowiązań i świadczą skuteczną według przyjętych standardów obsługę. Gwiazdy Jakości Obsługi należą do ścisłego grona najbardziej przyjaznych przedsiębiorstw działających dla polskiego klienta. To już kolejny raz, jak Kaufland został wyróżniony tym mianem.

Best Quality Employer 2016

Kaufland po raz kolejny w tym roku triumfuje w rankingu najlepszych pracodawców w Polsce. Tym razem nasza firma została uhonorowana godłem Best Quality Employer w konkursie organizowanym przez Centralne Biuro Certyfikacji Krajowej. Konkurs miał na celu wyłonienie spośród wielu pracodawców takich przedsiębiorstw, które wyróżniają się ponadprzeciętnymi standardami zarządzania zasobami ludzkimi oraz dbałością o wysoką jakość warunków pracy. Decydującymi aspektami były także stabilność zatrudnienia oraz przyjazna atmosfera pracy. 

Kapituła konkursu zweryfikowała i doceniła rozwiązania stosowane w Kauflandzie – przede wszystkim zasady i metody prowadzenia procesów rekrutacyjnych, a także możliwości rozwojowe oferowane pracownikom przez naszą firmę.

Odpowiedzialny Pracodawca - lider HR 2016

Już po raz szósty magazyn Strefa Gospodarki uhonorował najlepszych pracodawców na rynku godłem Odpowiedzialny Pracodawca – Lider HR 2016. W tym roku również Kaufland zasilił grono laureatów tej nagrody.

Odpowiedzialny Pracodawca – Lider HR 2016 to ogólnopolski program promocyjny z obszaru human resources (HR). Jego celem jest upowszechnianie oraz propagowanie pozytywnych wzorców, modeli strategii działań w zakresie polityki personalnej, a także strategii integracji spraw personalnych z biznesowymi.

Statuetka Superbrands 2016

17 maja wręczono statuetki w 10. edycji Superbrands. Odebrali je przedstawiciele najsilniejszych marek obecnych w Polsce. Kaufland, będący wiodącą marką na rynku handlu detalicznego, został wyróżniony prestiżową, złotą statuetką Superbrands.

Superbrands to jedyna na świecie niezależna organizacja, promująca ideę brandingu poprzez identyfikację, nagradzanie i opisywanie drogi do sukcesu najsilniejszych marek. Powstała ponad 20 lat temu w Wielkiej Brytanii. Obecnie działa w ponad 80 krajach na całym świecie.

Kreator miejsc pracy 2015

Nasza firma otrzymała wyróżnienie w prestiżowym konkursie pod auspicjami Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Głównym kryterium konkursu był wzrost poziomu zatrudnienia. "Kreator miejsc pracy to firma dbająca o pracowników i ich rozwój, ale także o najlepsze warunki pracy" – mówił podczas uroczystej gali podsumowującej wyniki konkursu Minister Pracy i Polityki Społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz.

Obok liczby utworzonych miejsc pracy, kapituła konkursu oceniała także rzetelność pracodawców przejawiającą się m.in. w terminowym wypłacaniu wynagrodzenia, zatrudnianiu pracowników w oparciu o umowę o pracę, stosowaniu dodatkowych systemów wynagradzania czy zatrudnianiu pracowników niepełnosprawnych oraz z grupy "50+".