Trwa wczytywanie danych

Zróbmy to razem

Nie możemy uratować świata, ale powinniśmy chociaż próbować. Każdego dnia. Przez proste działanie.

Dzięki realizowaniu tego motto codzienne stajemy się lepszą firmą, która rozwija się w sposób zrównoważony z poszanowaniem i odpowiedzialnością wobec ludzi i środowiska. W działania CSR chcemy angażować również naszych klientów. Zróbmy to razem!

Fairtrade
Fairtrade

Stawiamy na uczciwy handel. Przykład? W naszym asortymencie znajdują się czekoladowe wyroby marki K-Classic i K-Bio, które są oznaczone specjalnym znakiem Fairtrade Cocoa Program. Projekt ten umożliwia współpracującym ze sobą producentom sprzedaż na zasadach sprawiedliwego handlu.

Czystość
Czystość środowiska

Sustainable Cleaning jest znakiem informującym o tym, że dany produkt jest środkiem czystości przyjaznym dla środowiska. Oznaczone są nim produkty marki K-Classic. Zależy nam bowiem na tym, żeby świadomie dbać zarówno o czystość domu, jak i naszego środowiska.

Plastik

Do 2025 roku chcemy zmniejszyć zużycie tworzyw sztucznych o co najmniej 20 procent we wszystkich krajach, w których działa nasza firma. Zaplanowaliśmy również szereg działań w ramach strategii REset Plastic mającej na celu zwalczanie tworzyw sztucznych.

Wolonta-
riat
Wolontariat

Wolontariat pracowniczy

Jak zainteresować dzieci i młodzież naszą firmą oraz zapewnić im ciekawe i miłe spędzenie czasu? Zaprosiliśmy podopiecznych Wrocławskiego Centrum Opieki i Wychowania na Dzień Dziecka, który zorganizowaliśmy w naszej centrali. Dla młodszych były zabawy, dla starszych – gry strategiczne, dla wszystkich – miłe podarunki

Tekstylia
Ekologiczne tekstylia

W grudniu 2015 roku przyłączyliśmy się do kampanii „Detox” zrealizowanej przez organizację ekologiczną Greenpeace. Oznacza to, że w produkcji tekstyliów i butów dobrowolnie zobowiązaliśmy się do rezygnacji z substancji toksycznych i szkodliwych dla środowiska naturalnego. Dokumentujemy nasze postępy w corocznym raporcie. Zachęcamy do zapoznania się z nim!

Nutri-
Score

Zdrowy styl życia to przede wszystkim dostateczna ilość ruchu i odpowiednie odżywianie. Aby ułatwić Ci wybór produktów korzystnych dla zdrowej i zbilansowanej diety, na artykułach marek własnych Kauflandu dobrowolnie umieściliśmy skalę wartości odżywczych Nutri-Score.

Łańcuch
dostaw

Jako przedsiębiorstwo działające w sektorze handlu detalicznego jesteśmy odpowiedzialni za produkty, które oferujemy: za ich pochodzenie i surowce, z których zostały wytworzone. Dlatego uważnie przyglądamy się surowcom pochodzącym z innych krajów, opowiadając się za odpowiedzialnymi i przyjaznymi dla środowiska warunkami produkcji w tych miejscach.

Produkty wege
Produkty wegetariańskie

W naszym asortymencie znajduje się duża liczba produktów wegańskich i wegetariańskich. Wśród nich są oznaczone znakiem V-label ekologiczne produkty naszej marki własnej K-take it veggie. Stanowią one pełnowartościową, pyszną i korzystną cenowo alternatywę dla tradycyjnych artykułów.  

Mikro-
plastik

W ostatnich latach dużo mówi się zwłaszcza o mikroplastiku, a my staramy się wyeliminować go wszędzie tam, gdzie to możliwe. Bo w Kauflandzie bierzemy odpowiedzialność za naszych Klientów i środowisko naturalne.

Praco-
wnicy
Pracownicy

Kompetencje i motywacja naszych pracowników to nasz największy atut. Jako firma jesteśmy odpowiedzialni za naszych pracowników.

Wsparcie
lokalne
Lokalnie

Aktywnie wspieramy najciekawsze inicjatywy lokalnych społeczności w regionach całej Polski. Pomagamy finansowo i rzeczowo m.in.: szkołom, klubom sportowym, domom dziecka czy schroniskom dla zwierząt. Zgłoś nam inicjatywę, w którą też możemy się zaangażować!

Lasy
Zasoby leśne

Wspieramy odpowiedzialne postępowanie ze światowymi zasobami leśnymi. Znak FSC® można spotkać na wielu produktach K-Classic, m.in. na kartonach napojów. To gwarancja, że drewno użyte do ich produkcji pozyskano w sposób nieprzyczyniający się do niszczenia środowiska czy łamania praw lokalnej ludności.