Trwa wczytywanie danych

Zróbmy to razem

Nie możemy uratować świata, ale powinniśmy chociaż próbować. Każdego dnia. Przez proste działanie.

Dzięki realizowaniu tego motto codzienne stajemy się lepszą firmą, która rozwija się w sposób zrównoważony z poszanowaniem i odpowiedzialnością wobec ludzi i środowiska. W działania CSR chcemy angażować również naszych klientów. Zróbmy to razem!

Akcje lokalne
Lokalnie

Aktywnie wspieramy najciekawsze inicjatywy lokalnych społeczności w regionach całej Polski. Pomagamy finansowo i rzeczowo m.in.: szkołom, klubom sportowym, domom dziecka czy schroniskom dla zwierząt. Zgłoś nam inicjatywę, w którą też możemy się zaangażować!

Torby
Torby zakupowe

Zrezygnuj z jednorazowych, nieekologicznych toreb plastikowych i wybierz stałe rozwiązania. Oferujemy trwałe torby z tworzywa sztucznego, pozyskanego z recyklingu, i trwałe torby papierowe z certyfikatem FSC, które są pozyskane z kartonu. Zachęcamy też do zakupów z własnymi torbami – razem chrońmy środowisko!

Ochrona tropików
Lasy tropikalne

Certyfikat Rainforest Alliance

Rainforest Alliance jest organizacją pozarządową, która dąży do wprowadzenia harmonii między ludźmi a naturą w tropikalnych rejonach upraw. Sprzedajemy produkty oznaczone certyfikatem Rainforest Alliance, dzięki czemu przyczyniamy się do zachowania bioróżnorodności gatunkowej i do poprawy jakości życia pracowników plantacji oraz ich rodzin.

Ranking
Ranking Odpowiedzialnych Firm

Nasza firma została doceniona za odpowiedzialne prowadzenie biznesu, wdrażanie polityki zrównoważonego rozwoju oraz zarządzanie pozytywnym wpływem – znaleźliśmy się
w Rankingu Odpowiedzialnych Firm 2019. Zapewniamy, że będziemy działać jeszcze efektywniej, bo wierzymy, że działanie robi różnicę!

Dla planety
Mniej plastiku

Nigdy nie zapominamy o obowiązkach wobec naszej planety i ciągle pracujemy nad rozwiązaniami, które przyczynią się do polepszenia jej dobrostanu. Ważnym tematem w naszej strategii CSR – społecznej odpowiedzialności biznesu – jest kwestia ograniczenia zużycia plastiku, którego nadmierna ilość staje się poważnym zagrożeniem dla środowiska. Zapoznaj się z krokami podjętymi przez nas w tej kwestii.

Morza
i oceany
Morza i oceany

Zwracamy uwagę na problem zagrożeń dla flory i fauny ekosystemów wodnych. Dlatego prowadzimy kompleksową politykę ochrony mórz i oceanów, wspierając inicjatywy MSC
i Healthy Seas. Ponadto dobrowolnie zobowiązaliśmy się nie stosować twardych mikrodrobin plastiku. Walczymy o czyste wody oraz zdrowe ryby i owoce morza dla nas i przyszłych pokoleń

Tekstylia
Ekologiczne tekstylia

W grudniu 2015 roku przyłączyliśmy się do kampanii „Detox” zrealizowanej przez organizację ekologiczną Greenpeace. Oznacza to, że w produkcji tekstyliów i butów dobrowolnie zobowiązaliśmy się do rezygnacji z substancji toksycznych i szkodliwych dla środowiska naturalnego. Dokumentujemy nasze postępy w corocznym raporcie. Zachęcamy do zapoznania się z nim!

Eko od
dziecka

Nasi pracownicy-wolontariusze odwiedzają wybrane przedszkola na terenie Polski, aby wspólnie z dziećmi zastanowić się, jak dbać o środowisko naturalne i i jak prawidłowo segregować śmieci. Kształtujemy dobre nawyki od najmłodszych lat!

Fairtrade
Fairtrade

Stawiamy na uczciwy handel. Przykład? W naszym asortymencie znajdują się czekoladowe wyroby marki K-Classic i K-Bio, które są oznaczone specjalnym znakiem Fairtrade Cocoa Program. Projekt ten umożliwia współpracującym ze sobą producentom sprzedaż na zasadach sprawiedliwego handlu.

Czystość
Czystość środowiska

Sustainable Cleaning jest znakiem informującym o tym, że dany produkt jest środkiem czystości przyjaznym dla środowiska. Oznaczone są nim produkty marki K-Classic. Zależy nam bowiem na tym, żeby świadomie dbać zarówno o czystość domu, jak i naszego środowiska.

Jajka
Jajka

Za cel obraliśmy rezygnację, najpóźniej do 2025 roku, z jajek pochodzących z chowu klatkowego i chowu w małych grupach. Dotyczy to zarówno świeżych jajek, jak i tych przetworzonych w produktach naszych marek własnych. Już dziś stosujemy jaja z chowu ściółkowego i wolnego wybiegu w produkcji pieczywa i przetworzonych produktów mącznych.

Daro-
wizny

W 2017 roku nawiązaliśmy współpracę z Bankami Żywności i nieprzerwanie ją rozwijamy
i umacniamy. Przekazywana przez Kaufland żywność trafia do podopiecznych ponad 3500 organizacji partnerskich Banków. Od stycznia 2018 roku do czerwca 2019 roku wsparliśmy Banki darowiznami żywnościowymi o wartości ponad 1 mln zł!