Trwa wczytywanie danych

Zróbmy to razem

Nie możemy uratować świata, ale powinniśmy chociaż próbować. Każdego dnia. Przez proste działanie.

Dzięki realizowaniu tego motto codzienne stajemy się lepszą firmą, która rozwija się w sposób zrównoważony z poszanowaniem i odpowiedzialnością wobec ludzi i środowiska. W działania CSR chcemy angażować również naszych klientów. Zróbmy to razem!

Zbiórki
żywności

Dwa razy w roku, przed Wielkanocą i Bożym Narodzeniem, we współpracy z Bankiem Żywności organizujemy w naszych sklepach świąteczne zbiórki jedzenia. Wolontariusze zachęcają wtedy do podzielenia się żywnością z osobami w trudnej sytuacji życiowej. Nasi klienci mogą kupić produkty i zostawić je w specjalnych koszach stojących przy kasach.

Energia
Przyjazna energia

W naszych marketach i centrach logistycznych używamy nowoczesnych, energooszczędnych urządzeń. Ponadto opracowaliśmy firmowy system optymalizowania zużycia energii, w ramach którego testujemy jej odnawialne źródła.

Bio
Bio

W naszej ofercie znajduje się wiele certyfikowanych produktów ekologicznych we wszystkich grupach asortymentowych – począwszy od owoców i warzyw, poprzez nabiał i napoje, aż po konserwy i mrożonki. Ponadto stworzyliśmy K-Bio, czyli naszą markę oferującą wyłącznie ekologiczne produkty.

Akcje lokalne
Lokalnie

Aktywnie wspieramy najciekawsze inicjatywy lokalnych społeczności w regionach całej Polski. Pomagamy finansowo i rzeczowo m.in.: szkołom, klubom sportowym, domom dziecka czy schroniskom dla zwierząt. Zgłoś nam inicjatywę, w którą też możemy się zaangażować!

Ochrona drobiu
Drób

Ochrona zwierząt odgrywa u nas ważną rolę. Aktywnie przeciwstawiamy się procederowi wyskubywania puchu i pierza oraz poddawania żywych kaczek i gęsi przymusowemu tuczeniu. Ze względu na dobro tych zwierząt nie sprzedajemy mięsa kaczek i gęsi z hodowli stosujących wyżej wspomniane metody.

Badania

W trosce o zdrowie kobiet organizujemy bezpłatne badania mammograficzne. Panie między 50. a 69. rokiem życia mogą korzystać z badań w mobilnych pracowniach naszych partnerów, które znajdują się na parkingach przy wybranych marketach Kauflandu. Sprawdź aktualny plan z dokładnymi terminami i miejscami badań >

Skar-
bonka

We współpracy z Bankami Żywności zorganizowaliśmy akcję „Skarbonka”, w ramach której można wesprzeć finansowo działalność Banków, wrzucając pieniądze do specjalnych puszek znajdujących się przy kasach w sklepach Kaufland. Każda złotówka umożliwia Bankom odebranie i transport aż 8 kilogramów pełnowartościowych produktów spożywczych!

Produkty wege
Produkty wegetariańskie

W naszym asortymencie znajduje się duża liczba produktów wegańskich i wegetariańskich. Wśród nich są oznaczone znakiem V-label ekologiczne produkty naszej marki własnej K-take it veggie. Stanowią one pełnowartościową, pyszną i korzystną cenowo alternatywę dla tradycyjnych artykułów.  

System odzysku
ciepła
Energia z ciepła

Od lat pracujemy nad wydajnym sposobem wykorzystywania energii. Dzięki technologii systemu odzysku ciepła odpadowego ogrzewanie następuje prawie wyłącznie za pomocą odzysku ciepła z instalacji chłodniczych. Umożliwia nam to ochronę zasobów naturalnych – do ogrzewania naszych sklepów nie używamy bowiem takich paliw jak olej, gaz czy drewno.

Rybo-
łówstwo
Rybołóstwo

Od 8 lat wspieramy inicjatywę odpowiedzialnego rybołówstwa i oferujemy naszym klientom produkty rybne z certyfikatem MSC (w tym produkty K-Classic i Exquisit), który gwarantuje ich pochodzenie ze zrównoważonych połowów. Ty również możesz wybierać świadomie produkty rybne i owoce morza z tym certyfikatem!

Stołówka
z klasą

W ramach akcji "Stołówka z klasą" sieć Kaufland dofinansuje remont stołówek w 10 szkołach.

Daro-
wizny

W 2017 roku nawiązaliśmy współpracę z Bankami Żywności i nieprzerwanie ją rozwijamy
i umacniamy. Przekazywana przez Kaufland żywność trafia do podopiecznych ponad 3500 organizacji partnerskich Banków. Od stycznia 2018 roku do czerwca 2019 roku wsparliśmy Banki darowiznami żywnościowymi o wartości ponad 1 mln zł!