Trwa wczytywanie danych

Kaufland rozszerza ofertę benefitów dla pracowników

Wrocław, 4 stycznia 2021 r.

Benefity pozapłacowe spełniają swoją funkcję tylko wtedy, gdy są dostosowane do rzeczywistych potrzeb. Kaufland dostrzega istotę personalizacji świadczeń oraz oczekiwania osób, które chcą samodzielnie decydować o swoich benefitach. Dlatego pracownicy sieci na przełomie 2020 i 2021 roku otrzymali dostęp do Kafeterii MyBenefit.  

Kafeteria MyBenefit to internetowy katalog tysięcy różnorodnych korzyści. Obejmuje on pozapłacowe dodatki, takie jak E-Karta MultiSport, vouchery oraz zniżki do realizacji w licznych sklepach, bilety do kina, wejściówki na najważniejsze wydarzenia kulturalne czy sportowe, a nawet wyjazdy wakacyjne i wiele innych atrakcji.

Pracownicy opłacają wybrane benefity za pomocą punktów, którymi Kaufland co miesiąc zasila ich indywidualne konta w ramach Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych. Mogą wydać je od razu lub zbierać przez kilka miesięcy, aż do końca roku. Gdy punktów zabraknie, istnieje też możliwość zapłaty za benefity kartą lub przez PayU. Kafeteria MyBenefit działa online, dzięki czemu pracownicy mogą zarządzać pakietem świadczeń w dowolnym miejscu i czasie.

Według najnowszych badań nawet 80 procent pracowników chciałoby decydować o doborze świadczeń pozapłacowych w miejscu zatrudnienia[1]. Personalizacja benefitów sprawia, że mają one praktyczne zastosowanie i są naprawdę atrakcyjne. W związku z tym postanowiliśmy udostępnić pracownikom sieci Kaufland Kafeterię MyBenefit. Internetowa platforma gwarantuje dostęp do szerokiej i regularnie aktualizowanej gamy korzyści. Nasi pracownicy zatrudnieni są w zróżnicowanym środowisku pracy, są w różnym wieku, mają różne zainteresowania i potrzeby, w rozmaity sposób spędzają też czas wolny. Teraz dzięki Kafaterii MyBenefit mają możliwość wyboru interesującego benefitu według własnego uznania, w dowolnym miejscu oraz czasie, co pozwala im zaplanować aktywności w nieograniczony sposób  – mówi Małgorzata Ławnik, dyrektor Pionu Personalnego Kaufland Polska.

Rynek benefitów ewoluuje. Świadczenia, które niegdyś stanowiły przewagę, dziś są standardem. Dowolność wyboru dodatków pozapłacowych za pomocą Kafeterii MyBenefit to gwarancja korzystania z benefitów dostosowanych do aktualnych potrzeb.[1] Kompendium HR 2020, Pracuj.pl

Dane kontaktowe

Karina Galli, Justyna Kalinowska
38 Content Communication