Trwa wczytywanie danych

Pieluszki bevola Baby sieci Kaufland wyróżnione przez ekspertów

Wrocław, 11.03.2021 r.

Kaufland stara się wspierać na co dzień rodziców, m.in. rozwijając asortyment marek własnych dedykowany potrzebom najmłodszych – produkty o wyróżniającej się jakości, korzystne cenowo, których bezpieczeństwo jest potwierdzone przez niezależne instytuty i ośrodki badawcze. Jedną z najbardziej ulubionych marek jest bevola® Baby obejmująca podstawowe produkty do pielęgnacji niemowląt. Wśród nich znaleźć można m.in. pieluszki, które w teście przeprowadzonym przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) otrzymały najwyższą, pięciogwiazdkową notę pod względem stosunku jakości do ceny.

W akredytowanych laboratoriach UOKiK przeprowadził test pieluch jednorazowych dziesięciu różnych marek w kategorii „3”, czyli przeznaczonej dla dzieci o wadze 4-10 kg. Testowano między innymi parametry związane z chłonnością, wytrzymałość zapięcia, pH materiału, z którego zostały wykonane produkty, a także właściwości użytkowe.

Pieluszki bevola® Baby otrzymały maksymalną notę m.in. za czas wchłaniania oraz wilgoć oddawaną przez pieluchę pod wpływem nacisku. Produkt posiada specjalne kanały ułatwiające rozprowadzanie wilgoci, umożliwiające dobrą cyrkulację powietrza i równomierną dystrybucję cieczy. Właściwości te zapewniają komfort i długotrwałą ochronę przed wilgocią zarówno w dzień, jak i w nocy. Aksamitnie miękka wewnętrzna i zewnętrzna warstwa jest szczególnie przyjazna dla delikatnej skóry dziecka – przepuszcza powietrze, ale nie ciecz, dzięki czemu skóra niemowlęcia może lepiej oddychać.

Pieluszki bevola® Baby nie są perfumowane, nie zawierają też balsamu ani naturalnego lateksu, dzięki czemu produkt zapewnia optymalną tolerancję dla skóry, co zostało potwierdzone w teście dermatologicznym. Pieluszki posiadają także rozciągliwą taśmę boczną oraz elastyczne falbanki, które dopasowują się do ciała dziecka, zapewniając mu jednocześnie swobodę ruchów.

Produkt uzyskał także maksymalną notę w kategorii stosunku jakości produktu do jego ceny – takie wyróżnienie przyznano tylko trzem spośród dziesięciu testowanych marek.

Marka bevola® Baby obejmuje prawie 30 produktów dla najmłodszych –  oprócz cenionych przez konsumentów pieluszek w asortymencie marki rodzice znajdą również chusteczki nawilżane i inne produkty do pielęgnacji niemowląt.

 

Dane kontaktowe

Karina Galli, Justyna Kalinowska
38 Content Communication