Trwa wczytywanie danych

Kaufland w Krapkowicach organizuje bezpłatne badania stomatologiczne dla dzieci i młodzieży

Wrocław, 27 sierpnia 2021 r.

Mobilny gabinet stomatologiczny kursuje po Opolszczyźnie od października 2018 r. Jego załoga odwiedziła już setki placówek oświatowych, oferując dzieciom i młodzieży bezpłatne zabiegi stomatologiczne. Pandemia nie zahamowała działalności Dentobusu, który już 30 września zaparkuje przy markecie Kaufland w Krapkowicach. Postój potrwa 2 dni.

Doświadczony personel Dentobusu będzie dostępny w godzinach od 14:00 do 18:00 zarówno w poniedziałek, jak i we wtorek (30-31.08). Bezpłatna opieka stomatologiczna przysługuje wszystkim pacjentom do 18 roku życia, którzy posiadają ubezpieczenie zdrowotne. Wcześniejsza rejestracja nie jest wymagana. Każdy, kto przyjdzie do gabinetu z rodzicem lub opiekunem prawnym, zostanie przyjęty na wizytę. Wszelkie badania, świadczenia profilaktyczne oraz zabiegi są refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Sieć Kaufland od lat podkreśla w swoich działaniach istotę profilaktyki zdrowotnej. Organizując postój Dentobusu na parkingu sklepu Kaufland w Krapkowicach, chcemy przyczynić się do walki z próchnicą, z którą zmaga się nawet 90% dzieci w wieku szkolnym. W wielu przypadkach jest ona efektem utrudnionego dostępu do stomatologów, szczególnie w mniejszych miejscowościach. Podczas wizyty w mobilnym gabinecie specjaliści nie tylko wyleczą zęby pacjentów, ale także przekażą cenne wskazówki z zakresu prawidłowej higieny jamy ustnej. Dzięki nim dzieci unikną problemów stomatologicznych w przyszłości. Mamy nadzieję, że Dentobus spotka się z dużym zainteresowaniem i wkrótce pojawi się przy kolejnych placówkach Kaufland – mówi Maja Szewczyk, dyrektor Działu Komunikacji Korporacyjnej Kaufland Polska.

Ministerstwo Zdrowia sfinansowało 16 pojazdów, których łączna wartość wynosi około 24 miliony złotych. Każdy z nich kursuje po jednym z województw. Dentobusy wyposażono w najnowocześniejszy sprzęt. Znajdują się w nich m.in. unity dentystyczne, lampy polimeryzacyjne, skalery, aparaty RTG oraz zestawy do pierwszej pomocy. Lekarze specjaliści mogą dzięki niemu odpowiednio zadbać o zdrowy uśmiech pacjentów.

Dane kontaktowe

Karina Galli, Justyna Kalinowska
38 Content Communication