Trwa wczytywanie danych

Laura-Elena Manu nowym członkiem zarządu Kaufland Polska

Wrocław, 29 marca 2022 r.

Do zarządu Kaufland Polska dołączyła Laura-Elena Manu, która już od 14 lat zdobywa doświadczenie w międzynarodowych strukturach firmy. Nowa członkini zarządu będzie odpowiedzialna za Departament Zakupu i strategię marketingową sieci.

Pochodząca z Rumunii Laura-Elena Manu to ekspertka z blisko dwudziestoletnim doświadczeniem w branży handlowej. Karierę rozpoczęła w 2003 r. w Rumunii jako kupiec w firmie Rewe, będącej właścicielem XXL Mega Discount i Penny Market. Po pięciu latach związała się zawodowo z siecią Kaufland.

Przez 14 lat w Rumunii, Mołdawii i Bułgarii Laura pełniła m.in. funkcję dyrektora Departamentu Zakupu oraz członka zarządu. Od lutego 2022 r. Laura-Elena Manu jest zatrudniona w sieci Kaufland Polska.

- Objęcie stanowiska członka zarządu sieci Kaufland w Polce jest dla mnie dużym wyróżnieniem, ale i wyzwaniem. Od pierwszych dni pracy staram się dokładnie poznać specyfikę polskiego rynku FMCG, aby działania Departamentu Zakupu jak najlepiej odpowiadały na potrzeby lokalnych klientów.  Wierzę, że z tą wiedzą, a także doświadczeniem, jakie zebrałam, pracując już dla naszej spółki w innych krajach, przyczynię się do rozwoju marki Kaufland w Polsce – mówi Laura-Elena Manu, członkini zarządu Kaufland Polska.

W skład zarządu Kaufland Polska wchodzą aktualnie: prezes Gunnar Günther, a także członkowie zarządu: Marcin Łojewski, Ewelina Jarosińska, Adam Madeja, Gabriel Čuka i Laura-Elena Manu.

Dane kontaktowe

Karina Galli, Justyna Kalinowska
38 Content Communication