Trwa wczytywanie danych

Kaufland wprowadza do asortymentu kolejny produkt we współpracy z PreZero – szafkę wykonaną z surowców wtórnych

Wrocław, 10 czerwca 2022 r.

Jak wynika z badań, aż 66% polskich konsumentów deklaruje zaniepokojenie zmianami klimatycznymi oraz uważa aspekty środowiskowe jako ważne lub bardzo ważne w procesie zakupów[1]. Jako odpowiedzialna sieć handlowa Kaufland po raz kolejny odpowiada na potrzeby klientów i rozszerza ofertę o wielofunkcyjną szafkę wykonaną z plastiku, który w 100% pochodzi z recyklingu.

We współpracy z PreZero – spółką, która również należy do Grupy Schwarz, zajmującą się utylizacją oraz recyklingiem, Kaufland wypracował przyjazny dla środowiska produkt stworzony w całości z surowców wtórnych. Już od czwartku 9 czerwca w ofercie czasowej dla klientów będą dostępne szafki marki własnej My Project. Mebel wyposażony jest w półkę z regulacją wysokości, a w trosce o bezpieczeństwo posiada możliwość zamknięcia drzwiczek na kłódkę. Sprawdzi się w domowych garażach, warsztatach, spiżarniach lub pomieszczeniach gospodarczych do przechowywania narzędzi, pojemników, środków czystości czy przetworów. Materiały wykorzystane w procesie produkcji pochodzą z tworzywa PCR.

Ekologicznie także w kuchni

Dla miłośników gotowania w sklepach Kaufland ponownie pojawią się artykuły marki własnej Spice & Soul, do których produkcji wykorzystano surowce wtórne – patelnia, garnek oraz zestaw przyborów kuchennych. Dodatkowo klienci będą mogli zaopatrzyć się w komplet ścierek kuchennych wykonanych z ekologicznej bawełny.

Sieć Kaufland realizuje strategię Grupy Schwarz REset Plastic, która zakłada redukcję zużycia tworzyw sztucznych o 20% do końca 2025 roku. Opiera się ona na pięciu filarach – redukcji plastiku, zmianie opakowań, recyklingu, usuwaniu odpadów plastikowych ze środowiska oraz innowacji i zwiększaniu świadomości społeczeństwa w zakresie recyklingu i ochrony zasobów.[1] https://www2.deloitte.com/pl/pl/pages/zarzadzania-procesami-i-strategiczne/articles/konsumenci-sa-gotowi-na-dzialania-lagodzace-skutki-zmian-klimatu.html

 

Dane kontaktowe

Karina Galli, Justyna Kalinowska
38 Content Communication