Trwa wczytywanie danych

Poznaj regionalne smaki województwa łódzkiego na festiwalu „Polska od Kuchni”

Wrocław, 8 czerwca 2022 r.

12 czerwca  Kaufland oraz organizatorzy festiwalu „Polska od Kuchni” zapraszają do Uniejowa. To właśnie tu na terenie Zamku Arcybiskupów Gnieźnieńskich zostanie zaprezentowane bogactwo kulinarne i kulturowe ziemi łódzkiej. Uczestnicy mogą liczyć na przepyszne jedzenie, porządną dawkę wiedzy na temat tradycji Łodzi i okolic, atrakcje dla całej rodziny, dobrą zabawę i ciekawe konkursy z nagrodami.

W niedzielnym programie przewidziane są m.in. rywalizacje Kół Gospodyń Wiejskich, wybory Miss Wdzięku oraz koncert zespołu Horyzonty. Gościem festiwalu i pokazu kulinarnego połączonego z degustacją będzie autorytet kulinarny – Kuba Steuermark. Chętnych do skosztowania przysmaków przygotowanych na bazie regionalnych produktów zapraszamy m.in. do stoiska Kaufland Polska. Odwiedzający będą mogli poznać artykuły dostępne tylko w sieci Kaufland marki K-Stąd Takie Dobre, które pochodzą od lokalnych dostawców, w tym m.in. racuchy, ciasta, pierogi, pieczywo ze smalcem. Na scenie głównej Kaufland przeprowadzi konkurs sprawdzający wiedzę o sieci oraz specjałach regionalnych, w którym do wygrania będzie sprzęt AGD. Dla dzieci z kolei przeznaczona jest strefa eko, gdzie najmłodsi będą mogli wziąć udział w warsztatach i konkursie plastycznym.

Festiwal „Polska od Kuchni” ma charakter ogólnopolski. W 16 województwach uczestnicy mają okazję dokładnie poznać bogactwo kulinarne i kulturalne poszczególnych regionów. Wstęp na festiwal jest bezpłatny, a atrakcje przewidziane są w godzinach 11-19. Szczegółowy plan znajduje się na stronie internetowej.

Dane kontaktowe

Karina Galli, Justyna Kalinowska
38 Content Communication