Trwa wczytywanie danych

Kaufland otworzył nowy magazyn artykułów chłodzonych w Centrum Dystrybucyjnym w Gliwicach

Wrocław, 15 marca 2023 r.

Strategia ekspansji firmy Kaufland zakłada otwieranie nowych marketów sklepów oraz rozbudowę bazy logistycznej, dostosowanej do powiększającej się sieci sprzedaży. W ubiegłym roku w Centrum Dystrybucyjnym w Woli Krzysztoporskiej Kaufland otworzył nowoczesny magazyn produktów mrożonych, a w tym roku w Centrum Dystrybucyjnym w Gliwicach uruchomiono nowy magazyn artykułów chłodzonych, który jest miejscem pracy dla 70 osób.  

Kaufland posiada trzy centra dystrybucyjne. System dystrybucji oparty na  pełnoasortymentowym Centrum Dystrybucyjnym Wola Krzysztoporska uzupełniają regionalne centra dystrybucyjne w Gliwicach i Bydgoszczy, które zaopatrują odpowiednio południową i północną część kraju w asortyment najszybciej rotujący. Magazyny regionalne pozwalają każdego dnia dostarczać świeże produkty dla klientów firmy Kaufland.

Rozbudowa Centrum Dystrybucyjnego w Gliwicach o 20.000 m² jest odpowiedzią na rosnący wolumen sprzedaży spowodowany obsługą coraz większej liczby marketów. Dystrybucja z nowej lokalizacji pozytywnie wpłynie na jakość i organizację dostaw oraz skróci długość łańcucha dostaw  – mówi Maurycy Szczęsny, Dyrektor Departamentu SCM w Kaufland Polska.

10.000 m² nowej powierzchni magazynu artykułów chłodzonych  umożliwi składowanie 7.500 palet w kontrolowanej temperaturze +2°C. Wymiernym efektem uruchomienia nowego magazynu jest ograniczenie cross dockingu pomiędzy centrami dystrybucyjnymi, co pozytywnie wpłynęło na skrócenie procesu dostaw do marketów.

Nowoczesne rozwiązania

W centrum dystrybucyjnym w Gliwicach zastosowano innowacyjne, ukierunkowane na ekologię, rozwiązania technologiczne. Obiekt jest wyposażony w szereg nowoczesnych rozwiązań, które znane są już z marketów sieci, m.in. system odzysku ciepła z aparatury chłodniczej, który służy do ogrzewania pomieszczeń socjalnych, inteligentne systemy zarządzania zużyciem mediów, oświetlenie w technologii LED. Budynek jest również wyposażony we własne ujęcie wody, a niebawem zostanie również wyposażony w instalację fotowoltaiczną.

Dane kontaktowe

Karina Galli, Justyna Kalinowska
38 Content Communication