Trwa wczytywanie danych

Bogatynia pierwszym przystankiem festiwalu Kół Gospodyń Wiejskich Polska od Kuchni

Wrocław, 10 maja 2023 r.

14 maja rusza kolejna edycja ogólnopolskiego festiwalu Polska od Kuchni, w trakcie którego odbędą się zmagania lokalnych Kół Gospodyń Wiejskich. Najbliższe wydarzenie odbędzie się w Bogatyni, w województwie dolnośląskim. Uczestnicy będą mogli spróbować lokalnych przysmaków, poznać dolnośląskie tradycje, a także skorzystać z licznych atrakcji dla całej rodziny.

Festiwal Kół Gospodyń Wiejskich Polska od Kuchni to cykl imprez plenerowych, które od 14 maja aż do 30 września będą odbywać na terenie całego kraju. Każde ze spotkań ma na celu integrowanie lokalnych społeczności, promowanie ich dokonań oraz popularyzowanie miejscowych tradycji, zwyczajów oraz kuchni. Motywem przewodnim tegorocznej edycji jest niedzielny obiad, który w polskiej tradycji i budowaniu rodzinnych więzi ma szczególne znaczenie.

W programie przewidziane są m.in. pokazy kulinarne, degustacje lokalnych dań, rywalizacje Kół Gospodyń Wiejskich, a także wybory Miss Wdzięku. Wszystkich uczestników festiwalu zapraszamy również do stoiska sieci Kaufland, gdzie będzie można spróbować produktów marki własnej K-Stad Takie Dobre! charakterystycznych dla kuchni polskiej, m.in. pieczywa ze smalcem, pasztecików, pierogów, racuchów i ciast. Będzie to również okazja, aby bliżej poznać program lojalnościowy Kaufland Card. Sieć przygotowała również konkurs na scenie Koło Kaufland, w którym do wygrania będą karty podarunkowe na zakupy w sklepach o wartości 200 zł, 300 zł i 500 zł. W strefie ekologicznej, która w tym roku będzie poświęcona zasobom wodnym, dzieci będą mogły wziąć udział w quizie i konkursie plastycznym, w którym do wygrania będą zabawki marek własnych Kaufland.  

Bogatyński festiwal to pierwszy z siedemnastu eventów, które będą odbywać się aż do końca września z wielkim finałem na błoniach Stadionu Narodowego w Warszawie. Wstęp jest bezpłatny, a atrakcje przewidziane są w godzinach 13:00-19:30, natomiast w godzinach wieczornych 20:00-22:30 odbywają się koncerty znanych i lubianych gwiazd. Więcej informacji na temat wydarzenia znajduje się na stronie internetowej.

Dane kontaktowe

Karina Galli, Justyna Kalinowska
38 Content Communication