Poznaj regionalne smaki województwa łódzkiego na festiwalu „Polska od Kuchni”

Wrocław, 08.06.2022

12 czerwca Kaufland oraz organizatorzy festiwalu „Polska od Kuchni” zapraszają do Uniejowa. To właśnie tu na terenie Zamku Arcybiskupów Gnieźnieńskich zostanie zaprezentowane bogactwo kulinarne i kulturowe ziemi łódzkiej. Uczestnicy mogą liczyć na przepyszne jedzenie, porządną dawkę wiedzy na temat tradycji Łodzi i okolic, atrakcje dla całej rodziny, dobrą zabawę i ciekawe konkursy z nagrodami.

Materiały prasowe Kaufland

W niedzielnym programie przewidziane są m.in. rywalizacje Kół Gospodyń Wiejskich, wybory Miss Wdzięku oraz koncert zespołu Horyzonty. Gościem festiwalu i pokazu kulinarnego połączonego z degustacją będzie autorytet kulinarny – Kuba Steuermark. Chętnych do skosztowania przysmaków przygotowanych na bazie regionalnych produktów zapraszamy m.in. do stoiska Kaufland Polska. Odwiedzający będą mogli poznać artykuły dostępne tylko w sieci Kaufland marki K-Stąd Takie Dobre, które pochodzą od lokalnych dostawców, w tym m.in. racuchy, ciasta, pierogi, pieczywo ze smalcem. Na scenie głównej Kaufland przeprowadzi konkurs sprawdzający wiedzę o sieci oraz specjałach regionalnych, w którym do wygrania będzie sprzęt AGD. Dla dzieci z kolei przeznaczona jest strefa eko, gdzie najmłodsi będą mogli wziąć udział w warsztatach i konkursie plastycznym.

Festiwal „Polska od Kuchni” ma charakter ogólnopolski. W 16 województwach uczestnicy mają okazję dokładnie poznać bogactwo kulinarne i kulturalne poszczególnych regionów. Wstęp na festiwal jest bezpłatny, a atrakcje przewidziane są w godzinach 11-19. Szczegółowy plan znajduje się na stronie internetowej.