Poznaj regionalne smaki województwa lubuskiego na festiwalu „Polska od Kuchni”

Wrocław, 15.06.2022

19 czerwca Kaufland oraz organizatorzy festiwalu „Polska od Kuchni” zapraszają do Gorzowa Wielkopolskiego. To właśnie tu na Starym Rynku zostanie zaprezentowane bogactwo kulinarne i kulturowe ziemi lubuskiej. Uczestnicy mogą liczyć na przepyszne jedzenie, porządną dawkę wiedzy na temat tradycji Zielonej Góry i okolic, atrakcje dla całej rodziny, dobrą zabawę i ciekawe konkursy z nagrodami.

Polska od Kuchni

W niedzielnym programie przewidziane są m.in. rywalizacje Kół Gospodyń Wiejskich, wybory Miss Wdzięku oraz koncert zespołu Horyzonty. Gościem festiwalu i pokazu kulinarnego połączonego z degustacją będzie autorytet kulinarny – Kuba Steuermark. Chętnych do skosztowania przysmaków przygotowanych na bazie regionalnych produktów zapraszamy m.in. do stoiska Kaufland Polska. Odwiedzający będą mogli poznać artykuły dostępne tylko w sieci Kaufland marki K-Stąd Takie Dobre!, które pochodzą od lokalnych dostawców, w tym m.in. racuchy, ciasta, pierogi, pieczywo ze smalcem. Na scenie głównej Kaufland przeprowadzi konkurs sprawdzający wiedzę o sieci oraz specjałach regionalnych, w którym do wygrania będzie sprzęt AGD. Dla dzieci z kolei przeznaczona jest strefa eko, gdzie najmłodsi będą mogli wziąć udział w warsztatach i konkursie plastycznym.

Festiwal „Polska od Kuchni” ma charakter ogólnopolski. W 16 województwach uczestnicy mają okazję dokładnie poznać bogactwo kulinarne i kulturalne poszczególnych regionów. Wstęp na festiwal jest bezpłatny, a atrakcje przewidziane są w godzinach 11-19. Więcej informacji na temat wydarzenia znajduje się na stronie internetowej festiwalu.