Po choinkę do Kauflandu

Wrocław, 08.12.2022

Początek grudnia to dobry moment, by zadbać o świąteczny wystrój w swoim domu. W sieci Kaufland rozpoczęła się właśnie sprzedaż żywych drzewek iglastych – symbolu polskich świąt.

Materiały prasowe Kaufland

Boże Narodzenie to jedno z najbardziej ulubionych świąt — w badaniach Polacy podkreślają przede wszystkim rodzinny wymiar świętowania, a jedną z najważniejszych tradycji jest – oprócz dzielenia się opłatkiem podczas wieczerzy wigilijnej czy obdarowywania się upominkami — ubieranie choinki. O tradycji przystrajania bożonarodzeniowych drzewek wspomina w licznych badaniach większość ankietowanych (aż 97 proc. w raporcie CBOS[1]). Aby ułatwić konsumentom tradycyjne świętowanie Bożego Narodzenia, w ponad 200 sklepach Kaufland 8 grudnia rozpoczęła się sprzedaż choinek na specjalnych stoiskach usytuowanych przed marketami sieci. Mniejsze drzewka w donicach dostępne są również wewnątrz marketów.

Świerk o wysokości 120-150 cm w donicy dostępny jest w zewnętrznym punkcie sprzedaży w cenie 44,99 zł za sztukę. Bezpośrednio w sklepie znajdziemy polską jodłę kaukaską w donicy w cenie 79.99 zł. Ta ostatnia cieszy się dużą popularnością z uwagi na jej trwałość – charakteryzuje się miękkimi igłami, które nie opadają. Oba gatunki przy odpowiedniej pielęgnacji będą cieszyć nasze oczy przez długi czas.  W przypadku świerku warto zadbać o jego odpowiednie nasłonecznienie. Obydwa drzewka będą dostępne w ofercie do 14 grudnia lub do wyczerpania zapasów.

Natomiast 15 grudnia przed sklepami rozpocznie się sprzedaż drzewek ciętych – jodły kaukaskiej. Sprzedaż potrwa do 23 grudnia.

Punkty, gdzie będzie prowadzona sprzedaż choinek na zewnątrz sklepów, będą czynne w godzinach 8:00 – 20:00.

Szczegółowe informacje na temat dostępności choinek w wybranych punktach sprzedaży dostępne są na stronie http://www.kaufland.pl/choinki.

 

[1] Badanie CBOS „Boże narodzenie” z dn. 22.12.2021