Partnerstwo na wysokich obrotach – Kaufland stawia na innowacje i wspiera młodych konstruktorów z PWR Racing Team

Wrocław, 09.11.2022

Innowacyjność, odwaga, ambicja – te wartości połączyły Kaufland Polska i PWR Racing Team. Sieć dołączyła do grona Złotych Partnerów młodych konstruktorów – studentów Politechniki Wrocławskiej, którzy co roku tworzą nowy bolid wyścigowy, zmagając się z innymi inżynierami w międzynarodowych zawodach. Wrocławski zespół od kilku lat utrzymuje się na pierwszym miejscu w Polsce i światowej czołówce

Materiały prasowe Kaufland

Na swoim koncie mają już 11 niepowtarzalnych bolidów klasy Formula Student, które tworzą od podstaw, używając komponentów przekazanych lub wyprodukowanych przez partnerów. Za każdym razem to całkowicie autorska konstrukcja. Na swoim koncie mają zwycięstwo w zawodach Formula Student Italy 2017 i cały czas nie zwalniają tempa.

PWR Racing Team – najlepsi w Polsce, jedni z lepszych na świecie

Tylko w tym roku zespół brał udział w takich wydarzeniach jak Formula Student East na Węgrzech, Formula Student Germany oraz Fromula Student Alpe Adria. Każde zawody sprawdzają zespół pod kątem zastosowanych rozwiązań mechanicznych, elektronicznych czy bezpieczeństwa. Poza wspomnianymi ocenie podlegają także konkurencje statyczne (Business Plan Presentation), projektowanie techniczne (Engineering Design) oraz koszty wytworzenia (Cost and Manufacturing).

Niewątpliwie zaliczyliśmy ogromny sukces na zawodach Formula Student Germany, które nieoficjalnie nazywane są mistrzostwami świata. Zajęliśmy wysokie, 8. miejsce w kategorii Engineering Design, z czego jesteśmy niezwykle dumni. Co roku budujemy nowy bolid klasy Formula Student, który osiąga znamienite sukcesy. Elementem naszej misji jest ciągły rozwój – zarówno projektów, jak i samych członków teamu. Doświadczenia, których nabieramy podczas codziennej pracy w PWR Racing Team są niezwykle cenne, a wsparcie naszych partnerów niezbędne do osiągania kolejnych sukcesów – tłumaczy Mateusz Karbowniczek, członek PWR Racing Team.

Kaufland wspiera innowacje

Kaufland to międzynarodowa sieć stawiająca na efektywność, działanie i fair play. Zaangażowanie się we wspieranie młodych, ambitnych studentów w rozwoju i realizacji pasji jest naturalnym krokiem, wpisanym w misję firmy.

Kaufland współpracuje z utalentowanym teamem PWR Racing Team kompleksowo w kilku obszarach: wspiera młodych konstruktorów finansowo, dba o aprowizację, zaopatrując zespół w produkty spożywcze na międzynarodowe zawody, jak również udziela wsparcia merytorycznego – studenci już wkrótce wezmą udział w szkoleniach technologicznych prowadzonych przez ekspertów Kaufland.

Dowiedz się o ambitnych studentach tworzących drużynę  https://racing-pwr.pl/.