Kaufland z kolejną inwestycją w Opolu – sieć została głównym najemcą Ozimska Park

Wrocław, 07.02.2023

Kaufland będzie głównym najemcą najnowocześniejszego wielkoformatowego obiektu handlowego rewitalizowanego przez REDKOM – Ozimska Park w Opolu. Centrum handlowe ma być istotnym miejscem na mapie miasta, a jego otwarcie w nowej odsłonie zaplanowane jest na listopad 2023 roku.

Materiały prasowe

Ozimska Park jest w trakcie przebudowy realizowanej przez REDKOM Park Opole, spółkę należącą do Grupy REDKOM. W ramach modernizacji nastąpi kompletna metamorfoza centrum handlowego, które będzie składało się z czterech niezależnych, a zarazem skomunikowanych ze sobą budynków. Obiekt nie tylko zostanie dostosowany do najnowszych standardów retail parku, ale także zyska nowych najemców. Największym z nich jest sieć sklepów spożywczych Kaufland, która w Ozimska Park otworzy market o powierzchni sprzedaży wynoszącej ponad 2400 mkw. Przekazanie powierzchni planowo nastąpi w lipcu 2023 r., prace budowlane i aranżacyjne potrwają do listopada 2023 r.

- W sieci Kaufland realizujemy strategię ekspansji w taki sposób, aby być jak najbliżej klienta – zarówno pod kątem lokalizacji, jak i jego potrzeb. Galerie są atrakcyjną przestrzenią, ponieważ gwarantują klientom szeroką ofertę zakupową i usługową w jednym miejscu, z dogodnym dojazdem oraz miejscem do zaparkowania. Komfort robienia zakupów jest z perspektywy naszej sieci kwestią kluczową, dlatego bez wahania zdecydowaliśmy się zostać głównym najemcą Ozimska Park. Wierzymy, że rewitalizacja centrum oraz obecność naszego sklepu w pełni zaspokoją aktualne potrzeby klientów – mówi Ewelina Jarosińska, członkini zarządu Kaufland Polska.

Segment retail parków w ostatnim czasie silnie się rozwija. To odpowiedź rynku na zmieniające się potrzeby klientów, ceniących sobie możliwość zrobienia szybkich i komfortowych zakupów.

Ozimska Park będzie drugą lokalizacją Kaufland w Opolu – pierwszy market znajduje się przy ul. Budowlanych 4. Sieć zawarła z Ozimska Park długoletnią umowę najmu.