Kaufland zaprasza miłośników lokalnej kuchni do Stalowej Woli na Festiwal Polska od Kuchni

Wrocław, 24.05.2023

14 maja ruszyła kolejna edycja Festiwalu Polska od Kuchni. Celem wydarzenia jest promocja lokalnej kultury, tradycji i smaków. Kaufland, jako jeden ze sponsorów festiwalu, zaprasza wszystkich miłośników polskiej tradycji kulinarnej 28 maja do Stalowej Woli, gdzie na Placu Piłsudskiego na odwiedzających czekać będzie m.in. degustacja potraw, pokazy kulinarne i artystyczne oraz atrakcyjne konkursy z nagrodami.

Zdjęcie prasowe Kaufland

Festiwal Kół Gospodyń Wiejskich Polska od Kuchni to cykl imprez plenerowych, które odbywają się na terenie całego kraju. Spotkania mają na celu integrowanie lokalnych społeczności, promowanie ich dokonań oraz popularyzowanie miejscowych tradycji, zwyczajów i smaków. Motywem przewodnim tegorocznej edycji jest niedzielny obiad, który w polskiej tradycji i budowaniu rodzinnych więzi ma szczególne znaczenie.

Najbliższe wydarzenie odbędzie się 28 maja w Stalowej Woli na Placu Piłsudskiego. W programie przewidziane są m.in. pokazy kulinarne, degustacje lokalnych dań, rywalizacje Kół Gospodyń Wiejskich z regionu, w tym wybory Miss Wdzięku. Kaufland, jako jeden ze sponsorów wydarzenia, zaprasza wszystkich do swojego stoiska, przy którym będzie można spróbować produktów charakterystycznych dla kuchni polskiej marki K-Stąd Takie Dobre!, w tym m.in. pieczywa ze smalcem, pasztecików, pierogów, racuchów i ciast. Odwiedzający będą mogli także poznać program lojalnościowy Kaufland Card, który oferuje wiele korzyści, m.in. specjalne zniżki na wybrane produkty. Sieć przeprowadzi na scenie konkurs Koło Kaufland, w którym do wygrania będą karty podarunkowe na zakupy w sklepach o wartości 200 zł, 300 zł i 500 zł. W strefie eko poświęconej w tym roku zasobom wodnym na dzieci czeka quiz i konkurs plastyczny, w którym do wygrania będą zabawki marek Kaufland.

Wydarzenia w ramach Festiwalu Polska od Kuchni będą odbywać się aż do końca sezonu letniego z wielkim finałem 30 września na błoniach Stadionu PGE Narodowy w Warszawie. Wstęp na poszczególne wydarzenia w ramach festiwalu jest bezpłatny, a atrakcje przewidziane są w godzinach 13:00-19:30. W godzinach wieczornych 20:00-22:30 odbywają się koncerty znanych i lubianych gwiazd. Więcej informacji na temat wydarzenia znajduje się na stronie internetowej.