Kaufland po raz kolejny z wyróżnieniem od Top Employers Institute

Wrocław, 18.01.2023

Sieć Kaufland została uznana przez Top Employers Institute za najlepszego pracodawcę w Polsce i Europie. Kluczowymi aspektami, na które zwraca uwagę organizacja przyznająca certyfikat, są: strategia personalna, zarządzanie zasobami ludzkimi, a także wysoki standard praktyk HR. Wyniki tegorocznej edycji zostały ogłoszone 17 stycznia.

Materiały prasowe Kaufland

Międzynarodowe badania prowadzone każdego roku przez Top Employers Institute wskazują czołowych pracodawców – tych, którzy dbają o talenty i ich rozwój na wszystkich szczeblach organizacji oraz dążą do ciągłego doskonalenia praktyk związanych z zatrudnieniem. Przyznawanie certyfikatów dla firm następuje na podstawie kwestionariusza, który jest szczegółowo sprawdzany przez organizację. Składa się na to m.in. niezależny audyt zewnętrzny, którego celem jest sprawdzenie, czy firma ubiegająca się o certyfikację spełnia określone przez Top Employers Institute najwyższe standardy odnośnie zarządzania zasobami ludzkimi. Kaufland Polska przeszedł rygorystyczną weryfikację i po raz siódmy z rzędu otrzymał tytuł najlepszego pracodawcy w Polsce i po raz piąty – tytuł najlepszego pracodawcy w Europie.

Miniony rok był niezwykle trudny – pod każdym względem. Stabilne środowisko pracy, konkurencyjne warunki, a także dbanie o stały rozwój naszych pracowników rozpatrujemy w kategorii obowiązku, z którego wywiązujemy się nawet w tak wymagających okolicznościach. W 2022 r. przyznaliśmy pracownikom podwyżki wynagrodzeń, zwiększyliśmy wysokość świadczeń pozapłacowych, a także  inwestowaliśmy w podnoszenie kwalifikacji. Jesteśmy dumni z pracowników Kaufland Polska i każdemu członkowi zespołu chcemy niezmiennie gwarantować konkurencyjne warunki zatrudnienia oraz rozwoju  – komentuje Małgorzata Ławnik, dyrektor Pionu Personalnego w Kaufland Polska.  

Certyfikat przyznawany jest firmom, które wyróżniają się ze względu na swoje podejście do pracownika. Warto podkreślić, że odznaczenie jest terminowe – aby posługiwać się tytułem, każdego roku należy ponownie przejść procedurę weryfikacji. Dzięki temu pracownicy mają gwarancję, że aplikują do firmy, która zapewni im atrakcyjne warunki pracy.

Top Employers Institute został założony 32 lata temu i jest globalnym autorytetem w zakresie badania praktyk zarządzania zasobami ludzkimi. Obecnie instytut certyfikuje co roku ok. 1 800 organizacji w ponad 120 krajach.

Zawartość - media

Uwaga dotycząca wykorzystania materiałów zdjęciowych i tekstowych.

Udostępnione materiały zdjęciowe i tekstowe mogą być wykorzystywane wyłącznie do celów redakcyjnych. W przypadku wykorzystania zdjęć należy w opisie umieścić informację © Kaufland.