Kaufland zaprasza na Wielki Finał Festiwalu Polska od Kuchni

Wrocław, 28.09.2023

Siedemnaście wydarzeń w ciągu pięciu miesięcy, szesnaście województw, tysiące uczestników – tak w skrócie można podsumować festiwal Polska od Kuchni, cykl wyjątkowych pikników w plenerze ukazujących bogactwo kulinarne i kulturowe lokalnych społeczności, które od połowy maja odbywały się niemal w każdy weekend w różnych lokalizacjach. Zwieńczeniem dotychczasowych imprez będzie Wielki Finał, który odbędzie się już w najbliższą sobotę 30 września na błoniach Stadionu Narodowego w Warszawie.

Zdjęcie prasowe Kaufland

Festiwal Kół Gospodyń Wiejskich Polska od Kuchni to cykl imprez plenerowych, które od 14 maja  w prawie każdą niedzielę odbywały się na terenie całego kraju. Ideą kulinarnych spotkań było integrowanie lokalnych społeczności, promowanie ich dokonań oraz popularyzowanie miejscowych tradycji, zwyczajów i smaków, a motyw przewodni tegorocznej edycji festiwalu to niedzielny obiad, który w polskiej tradycji i budowaniu rodzinnych więzi ma szczególne znaczenie.

Festiwal Polska od Kuchni zamknie Wielki Finał, który odbędzie się 30 września na błoniach Stadionu Narodowego w Warszawie. W programie przewidziane są m.in. pokazy kulinarne, degustacje lokalnych dań, rywalizacje Kół Gospodyń Wiejskich, w tym wybory Miss Wdzięku. Kaufland, jako jeden ze sponsorów wydarzenia, zaprasza wszystkich do swojego stoiska, przy którym będzie można spróbować produktów charakterystycznych dla kuchni polskiej marki K-Stąd Takie Dobre!, w tym m.in. pieczywa ze smalcem, pasztecików, pierogów, racuchów i ciast. Swoimi produktami częstować będą również dostawcy współpracujący na co dzień z siecią Kaufland – producent wysokogatunkowych, lokalnych wędlin oraz firma piekarnicza, która przygotowała degustację zdrowego, wieloziarnistego pieczywa. Odwiedzający stoisko sieci handlowej będą mogli także poznać i zarejestrować się w programie lojalnościowym Kaufland Card, który oferuje wiele korzyści, m.in. specjalne zniżki na wybrane produkty czy możliwość zbierania i wymiany punktów. Sieć przeprowadzi na scenie konkurs Koło Kaufland, w którym do wygrania będą karty podarunkowe na zakupy w sklepach o wartości 200 zł, 300 zł i 500 zł. W strefie eko poświęconej w tym roku zasobom wodnym na dzieci czeka quiz i konkurs plastyczny, w którym do wygrania będą zabawki marek Kaufland.

Podczas nadchodzącego Wielkiego Finału w Warszawie zostaną ogłoszeni laureaci konkursów skierowanych do Kół Gospodyń Wiejskich rywalizujących o laur zwycięstwa w takich kategoriach jak: najlepszy niedzielny dwudaniowy obiad, dorobek artystyczny dotyczący rękodzieła oraz ludowej sztuki, a także zostanie wyłoniona Miss Wdzięku. Wstęp jest bezpłatny, a atrakcje przewidziane są w godzinach 10:00-17:00. Natomiast o godzinie 19 na płycie stadionu wystartuje koncert „Roztańczony PGE Narodowy”  z udziałem takich gwiazd jak: Doda, Blanca, Cleo, Ich Troje i wielu innych. Wstęp na koncert jest biletowany. Więcej informacji na temat wydarzenia znajduje się na stronie internetowej.