Trwa wczytywanie danych

Kaufland i Henkel zachęcają klientów do wsparcia programu na rzecz dożywiania dzieci – Pajacyk

Wrocław, 2 września 2022 r.

Jak wynika z badań, ponad 70% Polaków wykazuje się wrażliwością i chęcią niesienia pomocy innym ludziom[1]. Okazją do wsparcia osób w potrzebie w najbliższym miesiącu będą zakupy w sklepach sieci Kaufland, która bierze udział w akcji dobroczynnej „Wielka siła małych gestów” na rzecz programu Pajacyk.

Kaufland jako odpowiedzialna sieć handlowa regularnie angażuje się w akcje charytatywne. Co roku w okresie przedświątecznym przeprowadza na terenie swoich marketów zbiórki żywności, a zebrane w ten sposób dary przekazuje Bankom Żywności oraz Caritas Polska. Sieć wspiera także m.in. Fundację Serca dla Maluszka, dzięki czemu dodatkowa pomoc trafia do podopiecznych organizacji, w tym do chorych dzieci i osób niepełnosprawnych. Teraz Kaufland przyłącza się do kolejnej akcji, organizowanej przez firmę Henkel.

Od 1 września do 5 października bieżącego roku, klienci dokonujący zakupu dowolnych produktów marek: Persil, Perwoll, E, Silan, Somat, Pur, Bref, Clin, Dato oraz K2r w sklepach Kaufland, będą mogli w łatwy sposób wesprzeć program dożywiania dzieci Pajacyk. Koncern chemiczny Henkel przekaże organizacji charytatywnej część zysku ze sprzedaży artykułów wyżej wymienionych marek.

Program Pajacyk to projekt prowadzony przez Polską Akcję Humanitarną od 1998 r. z myślą o dzieciach w wieku szkolnym, które cierpią z powodu niedożywienia. Jego celem jest stworzenie najmłodszym prawidłowych warunków do rozwoju poprzez zapewnienie pełnowartościowych, zdrowych i zbilansowanych posiłków.

[1] Centrum Badania Opinii Społecznej, Altruizm w opiniach i działaniach, 2022

Dane kontaktowe

Karina Galli, Justyna Kalinowska
38 Content Communication