Kaufland zachęca do pomocy potrzebującym i organizuje zbiórki żywności w sklepach

Wrocław, 21.11.2023

W Polsce każdego roku marnuje się 4,8 miliona ton żywności, w większości w domach konsumentów. Jednocześnie 1,6 mln osób żyje poniżej poziomu skrajnego ubóstwa. Kaufland, który regularnie przeciwdziała marnowaniu żywności, a także wspiera potrzebujących, wspólnie z Federacją Polskich Banków Żywności oraz Caritas po raz kolejny organizuje w swoich sklepach świąteczne zbiórki żywności. Produkty ofiarowane przez klientów sieci trafią do osób oczekujących wsparcia.

Materiały prasowe Kaufland

W dniach 24-25 listopada, a także 8 i 9 grudnia w wybranych sklepach Kaufland klienci będą mogli dołączyć do ogólnopolskiej zbiórki żywności na rzecz potrzebujących. Do specjalnie oznaczonych koszy zbierane będą produkty pierwszej potrzeby o długim okresie przydatności do spożycia, takie jak olej, mąka, makarony, kasze, konserwy, słodycze, kawa, herbata, itp. Zgromadzone dary zostaną przekazane osobom, które znajdują się w trudnej sytuacji materialnej i życiowej m.in. wielodzietnym rodzinom,  samotnie wychowującym dzieci, bezdomnym czy bezrobotnym.

Regularnie angażujemy się w pomoc potrzebującym i od lat organizujemy w naszych sklepach świąteczne zbiórki żywności – każdorazowo przed Wielkanocą oraz Bożym Narodzeniem, wspólnie z Federacją Polskich Banków Żywności oraz Caritas. Zachęcamy naszych klientów, aby dołączali do zbiórek i dzielili się dobrem z tymi, którzy najbardziej potrzebują wsparcia. Rok temu dzięki hojności naszych klientów udało nam się zebrać ponad trzynaście ton produktów spożywczych. Jednocześnie, przy tej okazji zwracamy uwagę na zjawisko marnowania żywności, które jest w Polsce dużym problemem. Ponad połowa Polaków przyznaje, że wyrzuca nadwyżki jedzenia. Kaufland podejmuje działania, które mają na celu minimalizowanie tego zjawiska, a jednocześnie wspiera potrzebujących, przekazując partnerskim organizacjom produkty, których nie może już sprzedać, ale wciąż są zdatne do spożycia – mówi Maja Szewczyk, dyrektor Działu Komunikacji Korporacyjnej Kaufland Polska.

Świąteczna Zbiórka Żywności organizowana przez Banki Żywności odbędzie się w dniach 24-25 listopada w wybranych sklepach Kaufland. Z kolei w dniach 8-9 grudnia w wyznaczonych marketach organizujemy zbiórkę wspólnie z Caritas diecezjalnymi w całym kraju.

Lista sklepów Kaufland, w których odbędą się zbiórki żywności, dostępna jest pod linkiem.

Zawartość - media

Uwaga dotycząca wykorzystania materiałów zdjęciowych i tekstowych.

Udostępnione materiały zdjęciowe i tekstowe mogą być wykorzystywane wyłącznie do celów redakcyjnych. W przypadku wykorzystania zdjęć należy w opisie umieścić informację © Kaufland.