Sieć Kaufland wspiera akcję krwiodawstwa – oddaj krew, uratuj życie!

Wrocław, 11.05.2023

Już 13 maja każda chętna osoba może zostać honorowym dawcą krwi – na parkingu marketu sieci Kaufland przy ul. Długosza we Wrocławiu zaparkuje krwiobus — mobilny punkt poboru Polskiego Czerwonego Krzyża.

Materiały prasowe Kaufland

Krew nie ma swojego substytutu – co oznacza, że jest produktem organizmu, którego nie da się zastąpić, ani wytworzyć w laboratorium. W połączeniu z faktem, że średnio co minutę ktoś jej potrzebuje, sprawia, że jest jednym z najcenniejszych dóbr, którym możemy się podzielić. Klub Honorowych Dawców Krwi PCK Whirlpool we Wrocławiu przy wsparciu sieci Kaufland organizuje akcję, w trakcie której będzie można oddać krew.  

Krwiobus będzie dostępny 13 maja na parkingu sklepu Kaufland przy ul. Długosza 74 we Wrocławiu. Aby zostać honorowym dawcą, wystarczy przyjść w godzinach od 10:00 do 14:00 do mobilnego punktu poboru, przy czym nie jest wymagana wcześniejsza rejestracja. Na miejscu przedstawiciele klubu HDK wraz personelem medycznym przeprowadzą wszystkich chętnych przez proces rejestracji i kwalifikacji do donacji.. Każda osoby po pobraniu otrzyma posiłek regeneracyjny o wartości kalorycznej 4 500 kcal, który odpowiada ekwiwalentowi pobranej krwi. Pobierana będzie krew wszystkich grup, a sam zabieg donacji potrwa do kilkunastu minut.

Wsparcie dla akcji krwiodawstwa to nie jedynie działanie sieci Kaufland, którego celem jest dbanie o zdrowie i promowanie badań profilaktycznych. Już od kilku lat, razem z partnerami – firmą LUX MED oraz Geneva Trust, na parkingach sklepów Kaufland w wielu miastach regularnie organizowane są bezpłatne badania mammograficzne. Aktualny harmonogram mammobusów, oraz możliwość wykonania bezpłatnego badania m.in. we Wrocławiu można sprawdzić na stronie Zaangażowanie społeczne | Kaufland.