Trwa wczytywanie danych

Zaangażowanie społeczne

Wspólnie możemy więcej

Jako firma z dużym doświadczeniem, mamy pełną świadomość, że spoczywa na nas wielka odpowiedzialność wobec lokalnych społeczności. W związku z tym jednym z naszych głównych celów jest dzielenie się naszym sukcesem i pomoc potrzebującym.

Akcje promocji zdrowia

Akcje promocji zdrowia

Zbadaj się! Dla siebie!

Razem z naszymi partnerami – firmą LUX MED oraz Geneva Trust na parkingach sklepów Kaufland regularnie organizujemy bezpłatne badania mammograficzne. W 2022 r. specjalne mammobusy miały ponad 1200 postojów, w czasie których z badań skorzystało ponad 59 tysięcy kobiet.

Nie zwlekaj - przebadaj się!

Rak piersi jest w Polsce najczęstszym kobiecym nowotworem złośliwym i stanowi główną przyczynę zgonów kobiet. W trosce o zdrowie naszych klientek na parkingach przy wybranych marketach cyklicznie organizowane są bezpłatne badania mammograficzne, które cieszą się wielkim zainteresowaniem wśród pań. Ich wykonanie jest całkowicie darmowe dla kobiet pomiędzy 45 a 74. rokiem życia. Ponadto na terenie wybranych sklepów organizujemy badania profilaktyczne i konsultacje ze specjalistami. Podczas akcji tego typu można zmierzyć m.in. ciśnienie tętnicze, poziom tkanki tłuszczowej, metabolizm spoczynkowy (RMR), wskaźnik masy ciała (BMI), poziom cukru we krwi i poziom cholesterolu.

Nie daj się chorobie, daj się zbadać! Weź udział w Akcji Promocji Zdrowia w wybranych sklepach Kaufland! Poniżej znajdziesz planowane terminy najbliższych badań. 


Wsparcie lokalne

Zróbmy to razem!

W ramach społecznej odpowiedzialności biznesu firma Kaufland od kilku lat aktywnie wspiera najciekawsze inicjatywy lokalnych grup w regionach całej Polski. Staramy się wspomagać zarówno finansowo, jak i rzeczowo szkoły, uczelnie, kluby sportowe, placówki pomocy społecznej, domy dziecka oraz schroniska dla zwierząt.  

Jeśli jesteś zainteresowany nawiązaniem współpracy z firmą Kaufland w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu, reprezentujesz jednostkę organizacyjną i chcesz wspólnie z nami przyczynić się do wspierania dobrych inicjatyw społecznościowych w  swoim regionie, zachęcamy do zgłaszania swoich pomysłów przez formularz na stronie www.kauflandsponsoring.pl.


Wasze punkty mają moc! 

Dobrze pomagać, szczególnie gdy pomocy potrzebują najmłodsi.

W listopadzie i grudniu 2023 roku przeprowadziliśmy pierwszą w historii naszej firmy akcję charytatywną z wykorzystaniem programu lojalnościowego Kaufland Card.  To właśnie Wy, nasi klienci mogliście przekazywać swoje punkty w aplikacji Kaufland na rzecz wybranej przez siebie organizacji pożytku publicznego. 

Dzięki Waszemu zaangażowaniu 500 000 zł trafiło do dzieci, które w swoim życiu zmagają się z wieloma trudnościami. 

  • 250 000 zł (ponad 26 000 głosów) trafiło do Fundacji Serca dla Maluszka. Dzięki tym środkom wiele dzieci skorzysta z bezpłatnych turnusów rehabilitacyjnych w gabinecie Leśna Ścieżka. 
  • 150 000 zł (ponad 19 000 głosów) zasiliło działania Caritas, który wykorzysta te środki na wsparcie edukacji dzieci z rodzin w trudnej sytuacji materialnej i życiowej w ramach programu Skrzydła. 
  • 100 000 zł (ponad 14 000 głosów) to wsparcie jakie otrzymała Polska Akcja Humanitarna. Pozwoli to na wsparcie psychologiczne i społeczne dla dzieci i młodzieży w całej Polsce realizowane w ramach programu Pajacyk.

Dziękujemy za to, że zawsze możemy liczyć na Wasze zaangażowanie w pomoc potrzebującym! 

Zróbmy to razem – w trosce o innych! 


Kaufland pomaga przed świętami

Gdy tylko usłyszeliśmy, że piłkarze Śląska Wrocław wspomagają Szlachetną Paczkę, wybierając produkty w naszym sklepie, postanowiliśmy także dołączyć się do tej chwalebnej inicjatywy i przekazaliśmy potrzebującym rodzinom produkty chemiczne, których najbardziej potrzebują

Ponadto już po raz trzeci wzięliśmy udział w organizowanej przez Filipa Chajzera i Muzeum Powstania Warszawskiego akcji Paczka dla Powstańca. W tym przypadku przekazaliśmy przede wszystkim artykuły spożywcze, wśród których znalazły się m.in. konserwy, kawa, herbata czy słodycze.

Wsparliśmy również produktami z długim termin przydatności do spożycia wrocławską Fundację Antoni. Fundacja na co dzień prowadzi Kuchnię Charytatywną, w ramach której organizuje również Wigilię dla potrzebujących. Niestety, ze względu na sytuację epidemiologiczną, w tym roku wydarzenie się nie odbyło, ale dzięki wsparciu darczyńców, w tym sieci Kaufland, podopieczni otrzymali paczki żywnościowe w ramach akcji „Boże Narodzenie w pudełku po butach”. 


Inwestujemy w młode pokolenia

W obliczu pandemii jednym z głównych problemów stało się wykluczenie cyfrowe, dlatego postanowiliśmy przekazać firmowe laptopy tam, gdzie są najbardziej potrzebne. Sprzęt trafił do dwóch wrocławskich organizacji: Fundacji Dom Pokoju oraz Stowarzyszenia Edukacji Krytycznej, które na co dzień zajmują się wsparciem dzieci z trudnych środowisk, w tym również zagrożonych wykluczeniem cyfrowym. Przekazane laptopy posłużą młodzieży w zdalnej nauce i pozwolą nabyć umiejętność obsługi komputera, która jest dzisiaj niezbędna na rynku pracy.

 


Wspieramy Seniorów

Proces starzenia jest nieunikniony. Nie musi jednak oznaczać bierności, choroby, samotności. Wręcz przeciwnie, dzięki wydłużaniu się ludzkiego życia i stałej poprawie jego jakości, może być to czas realizacji własnych pasji, zdobywania nowych umiejętności i przyjaciół, zaangażowania w nowe rodzaje aktywności.

W Kauflandzie wspieramy program aktywizujący osoby starsze − „Jesteś wiele wART” Fundacji ART, w ramach którego seniorzy biorą udział w wielu ciekawych wydarzeniach. Są to m.in spotkania z dietetykiem połączone z warsztatami kulinarnymi, zajęcia interaktywne, ruchowe, warsztaty kreatywne czy rozwoju osobistego.

Podczas cotygodniowych spotkań na wszystkich uczestników czeka bezpłatny poczęstunek przygotowywany z produktów dostarczonych przez Kaufland.

O wsparcie lokalnych inicjatyw można ubiegać się poprzez specjalną platformę https://kauflandsponsoring.pl/.


Zbiórka

W Dniu Marzyciela, nie marz… działaj!

We wrześniu 2022 w 46 marketach w całej Polsce zorganizowaliśmy zbiórki pieniędzy na rzecz fundacji Mam Marzenie.

Inicjatywa ta odbywa się przy okazji przypadającego jutro Światowego Dnia Marzyciela. Każdy z Was będzie mógł przekazać datek wolontariuszom obecnym w naszych sklepach.

Ale to nie jedyna, możliwa forma wsparcia – możecie również wykonać przelew na rzecz fundacji. Tutaj znajdziecie wszelkie niezbędne informacje: https://mammarzenie.org/chce-pomoc/wspomoz-nas-finansowo .

Wiesz, że Fundacji udało się już spełnić ponad 9500 marzeń? Z Twoją pomocą może być ich jeszcze więcej!

Zróbmy to razem – spełnijmy dziecięce marzenia!


Wolontariat pracowniczy

Wzięliśmy udział w 30. Akcji Sprzątania świata! 

Już po raz czwarty nasi pracownicy w ramach wolontariatu wzięli udział w Akcji Sprzątania świata organizowanej przez Fundację Nasza Ziemia. Jak zawsze mogliśmy liczyć również na obecność rodzin i znajomych naszych pracowników, którzy chętnie dołączyli do kauflandowej drużyny.

Tym razem nasi wolontariusze spotkali się na Wyspie Opatowickiej we Wrocławiu i przez niemal 3 godziny wytrwale sprzątali wyznaczony teren. Efektem ciężkiej pracy było prawie 250 kg odpadów, które zostały odpowiednio posegregowane i trafią tam, gdzie od początku powinny się znajdować.  

Sprzątanie świata to inicjatywa, która ma na celu zwiększenie świadomości społeczeństwa, a docelowo wyeliminowanie problemu zanieczyszczania środowiska przez niewłaściwie składowane odpady. Wpisuje się ona również w naszą strategię redukcji zużycia tworzyw sztucznych REset Plastic, której jednym z elementów są działania polegające na usuwaniu odpadów ze środowiska (REmove). Dodatkowo to już druga edycja wolontariatu, którą organizujemy w ramach inicjatywy Grupy Schwarz - River Cleanup Collective. Spółki Grupy w poszczególnych krajach sprzątają tereny nadbrzeżne, które są częstym miejscem rekreacji i wypoczynku. 

 


Dzień Dziecka w Kauflandzie

Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka w naszej wrocławskiej centrali gościliśmy podopiecznych Wrocławskiego Centrum Opieki i Wychowania. Pokazaliśmy, na czym polega praca poszczególnych działów, a nasi pracownicy odpowiedzieli na wszystkie pytania naszych małych gości. Chętni mieli okazję poćwiczyć na sprzęcie w sali fitness, wziąć udział w badaniu sensorycznym oraz pobawić się malując farbami, a dla starszych dzieci przygotowaliśmy specjalną możliwość wcielenia się w rolę naszych strategów. Nasi goście wrócili z masą podarunków i nowych wrażeń. 

Mamy nadzieję, że tą wizytą wzbudziliśmy w dzieciach zainteresowanie naszą firmą, a część z nich postanowi w przyszłości związać swoje życie zawodowe z Kauflandem.


Wolontariat

List do św. Mikołaja

Od wielu lat Kaufland organizuje świąteczną akcję „List do św. Mikołaja” na rzecz podopiecznych Fundacji „Serca dla Maluszka” oraz seniorów z Domu Pomocy Społecznej Samarytanin we Wrocławiu. O swoich największych marzeniach, ale i potrzebach dzieci i seniorzy piszą w listach, które następnie trafiają do Świętych Mikołajów  – pracowników Kauflandu gotowych spełnić życzenia potrzebujących. 6 grudnia przygotowane prezenty docierają do autorów listów. Niedowierzanie, radość, szerokie uśmiechy, łzy… Z takimi reakcjami obdarowanych najczęściej się spotykamy.

Wymarzone prezenty trafiły do dzieci i  seniorów

Już po raz piąty pracownicy z Centrum Usług Wspólnych, marketów oraz centrów dystrybucyjnych wcielili się w rolę Świętych Mikołajów. W ramach akcji „List do Św. Mikołaja” spełnili marzenia podopiecznych:

  • Fundacji "Serca dla Maluszka" otaczającej opieką i pomocą dzieci z terenu całego kraju, dotknięte chorobami i niepełnosprawnościami, znajdującymi się w trudnej sytuacji materialnej.
  • Domu Pomocy Społecznej Samarytanin, w którym przebywają osoby wymagające całodobowej opieki z powodu wieku, choroby lub niepełnosprawności, niemogące samodzielnie funkcjonować w codziennym życiu.

W tym roku listów do Św. Mikołaja było prawie 250, a każdy z nich krył w sobie inne marzenie. Dzieci prosiły najczęściej o zabawki czy gry rozwojowe i edukacyjne, niejednokrotnie załączając nam obrazki, które je przedstawiały. Szczególnie wzruszające okazały się listy od pensjonariuszy z Domu Opieki Społecznej Samarytanin, którzy prosili w nich o naprawdę podstawowe produkty, takie jak słodycze, kawa, herbata, czy ciepłe skarpety. Często nasi Mikołajowie dokładali więc coś ekstra do paczek, żeby sprawić jeszcze większą radość seniorom. Z relacji opiekunów DPS wiemy, że mieszkańcy byli bardzo wzruszeni i zaskoczeni rozmiarami i obfitością prezentów, a przede wszystkim świadomością, że ktoś o nich pamięta.

Szczęśliwe i zadowolone ze swoich prezentów były też oczywiście dzieciaki z Fundacji Serca dla Maluszka. Dowodem na to są laurki oraz pisemne podziękowania od rodziców, które przekazała nam Fundacja.


Kaufland dla bezdomnych zwierząt

W przeddzień Światowego Dnia Zwierząt 2020 grupa wolontariuszy z centrali firmy Kaufland we Wrocławiu wybrała się do pobliskiej Oławy, żeby odwiedzić i wyprowadzić na spacer psiaki z tamtejszego przytuliska. Nie przybyli jednak z pustymi rękoma, a z całym zapasem karmy, zabawek i ciepłych koców zebranych wśród pracowników. Dodatkowo do schroniska trafiła cała paleta karmy z naszego Centrum Dystrybucyjnego w Woli Krzysztoporskiej. W tym roku dzięki kolegom i koleżankom z logistyki przekazaliśmy prawie 2 tony karmy organizacjom wspierającym zwierzaki, m.in. Ekostraży, Fundacji Corde Canis czy Psom na Pomoc.

 


Pomagamy czworonogom

Pod koniec października 2019 r. w Centrum Usług Wspólnych oraz w naszym markecie w Dzierżoniowie odbyła się zbiórka na rzecz dzierżoniowskiego schroniska „Azyl”.

Nasze wolontariuszki – Kasia, Magda, Agata oraz Małgosia wraz z osobami towarzyszącymi – zawiozły produkty do schroniska i z innymi wolontariuszami wyprowadziły czworonogi na spacer.

Tutaj możecie zobaczyć psiaki, które wsparli nasi pracownicy i klienci.


Kiermasz charytatywny

Na początku grudnia 2019 r. w Centrum Usług Wspólnych we Wrocławiu odbył się Mikołajkowy Kiermasz Charytatywny. Środki zebrane podczas wydarzenia zostały przekazane na pomoc naszej koleżance z marketu, która w wyniku nieszczęśliwego wypadku doznała urazu kręgosłupa, a przez to porażenia kończyn dolnych i niedowładu kończyn górnych.

W organizację kiermaszu zaangażowali się pracownicy CUW – upiekli pyszne ciasta, podarowali książki oraz przedmioty, które były licytowane na aukcji. Również restauracja „Fabryka Smaków” przyłączyła się do akcji – tego dnia 20% ze sprzedaży kawy zasiliło subkonto naszej koleżanki w Fundacji „Serce dla Maluszka”.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w kiermaszu oraz zbiórce przeprowadzonej w CUW oraz w marketach w Żarach, Lubinie, Polkowicach, Nowej Soli oraz Żaganiu.

Łączna kwota, którą udało się uzbierać, wyniosła prawie 6 000 zł.


System odzysku
ciepła
Energia z ciepła

Od lat pracujemy nad wydajnym sposobem wykorzystywania energii. Dzięki technologii systemu odzysku ciepła odpadowego ogrzewanie następuje prawie wyłącznie za pomocą odzysku ciepła z instalacji chłodniczych. Umożliwia nam to ochronę zasobów naturalnych – do ogrzewania naszych sklepów nie używamy bowiem takich paliw jak olej, gaz czy drewno.

Tkaniny
z GOTS
Ekologiczna bawełna

Wiele artykułów naszych marek produkuje się z tkanin o wysokiej zawartości bawełny organicznej. Posiadają one certyfikat Globalnego Standardu Tekstyliów Ekologicznych (GOTS). Jest to norma gwarantująca zrównoważoną produkcję wyrobów włókienniczych na całym świecie.

Klimat

Nasze działania w zakresie ochrony klimatu, mają bardzo szerokie spektrum - od stosowania techniki opierającej się na efektywnym wykorzystaniu energii oraz proekologicznego projektowania nowych obiektów, przez przyjazne dla klimatu procesy logistyczne, po ograniczanie powstawania odpadów.