Kaufland i klienci po raz kolejny pomogą potrzebującym. Ruszają świąteczne zbiórki żywności w sklepach sieci

Wrocław, 16.03.2023

Jak co roku z okazji zbliżających się świąt wielkanocnych Kaufland wspólnie z Caritas Polska i Bankami Żywności organizuje w swoich sklepach zbiórki produktów spożywczych dla osób będących w potrzebie. W około 200 sklepach sieci w specjalnie oznaczonych koszach klienci będą mogli pozostawić artykuły o długim terminie przydatności do spożycia, które następnie trafią m.in. do wielodzietnych rodzin, osób bezrobotnych czy rodzin uchodźczych z Ukrainy.

Materiały prasowe Kaufland

Przez dwa kolejne weekendy (17-18.03.2023 oraz 24-25.03.2023) w wybranych sklepach Kaufland klienci będą mogli przekazać produkty spożywcze o długim terminie przydatności do spożycia, takie jak: olej, mąka, makarony, kasze, konserwy, słodycze, kawa, herbata, umieszczając je w specjalnie oznaczonych koszach. Zgromadzone dary zostaną przekazane osobom, które znajdują się w trudnej sytuacji materialnej.

Rok temu w ramach wielkanocnej akcji w sklepach Kaufland klienci podarowali potrzebującym ponad 10 ton produktów spożywczych. Również Kaufland angażuje się w pomoc najuboższym, regularnie przekazując produkty, których nie może już sprzedać, ale które wciąż nadają się do spożycia, za pośrednictwem organizacji pożytku publicznego. Wartość przekazanych produktów w okresie od marca 2022 do lutego 2023 wyniosła ponad 10 mln zł.

Listę wszystkich sklepów Kaufland, w których odbędzie się zbiorka żywności, można znaleźć na stronie internetowej.